Reklama

Reklama

Nowa obsesja kobiet - dłonie

Zmarszczki, mało elastyczna skóra nie są już zmorą kobiet. Panie coraz większą wagę przywiązują do swoich dłoni, które, jak przyznają specjaliści, wyraźnie zdradzają wiek kobiety i są ich niepisaną metryką.

Kliniki chirurgii estetycznej zanotowały 18 proc. wzrost w ilości wykonywanych zabiegów odmładzających dłonie. Ten nowy kosmetyczny trend koncentruje się na zabiegach, które mają m.in. zlikwidować przebarwienia i nadać dłoniom bardziej "młodzieńcy" wygląd.

Reklama

Z biegiem lat skóra na rękach staje się cieńsza, przez co żyły są bardziej widoczne, pojawiają się również plamy wątrobowe. I tak jak makijaż pozwala zniwelować oznaki starzenia na twarzy, tak dłonie trudno ukryć.
"Nasze dłonie są narażone na słońce częściej niż inne części cała, są one również narażone na działanie detergentów. Dlatego niewłaściwa ich pielęgnacja, powoduje, że starzeją się one szybciej" - przyznaje rzecznik kliniki Transform.

"Zabiegi odmładzające dłonie są coraz bardziej popularne. Szczególnym zainteresowaniem klientek cieszą się zabiegi, do których wykorzystywane są wypełniacze, które jednocześnie pobudzają produkcję kolagenu. Panie chętnie korzystają również z zabiegów laserowych, które niwelują plamy wątrobowe czy przebarwienia słoneczne" - dodaje rzecznik.

Jak zauważają specjaliści najlepszym dowodem na to jak istotne w kobiecym wizerunku są dłonie jest Madonna. Od lat artystka nie rozstaje się ze skórzanymi rękawiczkami, które skrywają jej dłonie.
"To naturalne, że wraz z wiekiem dłonie pokrywają się zmarszczkami, plamami, widoczne są żyły, skóra traci jędrność i nawilżenie. Nie bez znaczenia jest również ekspozycja na słońce czy stałe narażanie dłoni na działanie detergentów" - podkreśla dr Dennis Wolf.

"I choć takie zabiegi jak laser, czy wstrzykiwanie wypełniaczy są jedynie tymczasowym rozwiązaniem. Jeśli oczekujemy długotrwałych rezultatów, warto skorzystać z zabiegu, który potocznie nazywany jest przeszczepem tłuszczu. Spodziewam się, że popularność tych zabiegów będzie stale rosnąć. Kobiety coraz częściej decydują się poprawę swojego wyglądu, w różnych aspektach, traktują to jako inwestycję" - dodaje specjalista.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje