Reklama

Reklama

OCM - najlepsza metoda oczyszczania skóry

Marzysz o promiennej cerze, bez zanieczyszczeń, niedoskonałości ? Zastosuj OCM, metodę oczyszczania skóry olejami.

Przez lata byłyśmy przekonywane, że nasza skóra powinna być całkowicie oczyszczona z tłuszczu,który wydziela (sebum) i poddawana działaniu kosmetyków, które zawierają agresywne środki chemiczne.

Dlatego wiele z nas delikatną skórę twarzy traktowało płynami antybakteryjnymi, wysuszającymi mydłami, tylko po to, aby wkrótce przekonać się, że kondycja skóry tylko się pogorszyła. A kiedy mimo wszystkich tych zabiegów na nosie pojawiał się kolejny pryszcz, akcja wysuszania, dezynfekowania i odtłuszczania, tylko przybierała na sile. W ten sposób łatwo wpaść w spiralę niewłaściwej pielęgnacji.

Reklama

Dlaczego tak się dzieje? Skóra pozbawiona ochronnej warstwy lipidów, zaczyna produkować ich jeszcze więcej. A nadprodukcja sebum w połączeniu z innymi czynnikami (bakterie, hormony, martwe komórki naskórka) prowadzi do problemów ze skórą.

Zasady OCM

OCM (Oil Cleansing Method) , metoda oczyszczania skóry olejami, bierze pod uwagę to, że skóra naturalnie produkuje warstwę  tłuszczu, która ma znaczenie ochronne, regenerujące i nawilżające, a także to, że tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach.

 W metodzie OCM używamy mieszanek  wyselekcjonowanych olejów, które rozpuszczają zalegające sebum  wraz z zanieczyszczeniami, które się w nim zgromadziły. To właśnie zanieczyszczenia i bakterie, a nie same tłuszcze, przyczyniają się do powstania niedoskonałości. Aby oczyszczanie było dogłębne i efektywne używamy wysokiej temperatury (parówka), aby otworzyć pory skóry.

Oleje w OCM

Olejem podstawowym jest olej rycynowy, który ma doskonale właściwości odżywcze, oczyszczające i przeciwzapalne, jest jednak bardzo gęsty i użyty sam może - wbrew pozorom - wysuszać skórę. Dlatego olej rycynowy należy zmieszać z innym lżejszym olejem o doskonałych właściwościach odżywczych. Idealna będzie oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej z pestek winogron, olej jojoba, olej ze słodkich migdałów i olej kokosowy i inne. Oleje powinny być z pierwszego tłoczenia, nierafinowane.

Olej dodatkowy możemy dobrać w zależności od problemów z jakimi boryka się nasza skóra, możemy też eksperymentować w poszukiwaniu najlepszego dla naszej cery oleju.

W stworzeniu mieszanki odpowiedniej dla danego rodzaju skóry, najważniejsze będą proporcje:

Skóra tłusta: 30 % oleju rycynowego, 70 % drugiego oleju

Skóra normalna: 20 % oleju rycynowego, 80 % drugiego oleju

Skóra sucha:  10 % oleju rycynowego, 90 % drugiego oleju

Jak stosować?

Oczyszczanie metoda OCM najlepiej jest przeprowadzać wieczorem. Przygotuj mieszankę olejów i ręcznik do twarzy, będziesz także potrzebowała ciepłej wody.

Nalej nieco przygotowanego oleju na dłoń, rozetrzyj na dłoniach, a następnie nałóż na twarz i wmasuj w skórę, szczególnie w miejsca problematyczne. Mieszanka olejów usunie, zanieczyszczenia (w tym makijaż).  

Ręcznik do twarzy zamocz w gorącej wodzie i nałóż na twarz. Pory powinny się rozszerzyć pod wpływem temperatury, a ręcznik powinien wchłonąć resztki oleju wraz z zanieczyszczeniami. Kiedy ręcznik ostygnie, wypłucz go i powtórz czynność ok. 3 razy. Nie trzyj. Na koniec opłucz twarz zimną wodą, aby zamknąć pory.

Taką metodą możesz oczyszczać skórę co kilka dni. Po pierwszym oczyszczaniu możesz zauważyć nadprodukcję sebum, ponieważ pory zostaną odblokowane, ale przy regularnym stosowaniu praca skóry znormalizuje się i będziesz mogła cieszyć się piękną i nieskazitelna cerą.

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: OCM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje