Reklama

Reklama

Orzeźwienie

Wystarczy sięgnąć po odpowiednie preparaty, aby nawet w największe upały schłodzić ciało i czuć się niezwykle świeżo.

Chłodząca mgiełka

Wody termalne w aerozolu zawierają witaminy i mikroelementy, które koją zaczerwieniony naskórek. Mgiełki w sprayu odświeżają i chłodzą skórę, a dodatkowo przyjemnie pachną. Ich aromat, np. limonkowy, melonowy lub zielonej herbaty, doda ci energii, kiedy zmagasz się z upałem. Kilka razy w ciągu dnia zraszaj nimi odsłonięte partie ciała.

Letni prysznic

Rano letnim prysznicem zmyj z siebie resztki snu i pobudź się do działania przy pomocy żelu o energetyzującym zapachu cytrusów lub sosny. Nie wycieraj się zbyt mocno, żeby nie rozgrzewać ciała. Wystarczy delikatnie przykładać ręcznik do skóry. Nie myj się bardzo zimną wodą! Przez chwilę będziesz odczuwać przyjemny chłód, ale organizm szybko zacznie produkować więcej ciepła, żeby cię ogrzać i znów zaczniesz się pocić.

Reklama

Szybkie odświeżenie

Pocenie się to naturalny proces, który zapobiega przegrzaniu się organizmu, jednak w czasie upałów z nadmiarem potu trzeba walczyć. Używaj antyperspirantów, które ograniczają jego wydzielanie i sprawiają, że nieprzyjemny zapach jest mniej intensywny. Wygodne są odświeżające chusteczki. Przecieraj nimi twarz, dłonie, nogi i pachy, zanim sięgniesz po dezodorant.

Lekki mus


Mleczka po opalaniu i letnie musy mają podwójne zadanie. Lekko natłuszczają skórę, tworząc na niej warstewkę zapobiegającą ucieczce wilgoci. Działają też chłodząco, bo zawierają mentol, łagodniejszy od niego aloes lub eukaliptus. Składniki te pobudzają receptory zimna, dając uczucie chłodu.


Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy