Reklama

Reklama

Powiedz stop łysieniu

Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który ingeruje nie tylko w wygląd, ale i mocno odbija się na poczuciu własnej wartości i samoocenie. Dawniej dolegliwość ta dotyczyła głównie mężczyzn, dziś z łysieniem zmaga się także wiele kobiet. Co jest powodem nadmiernego wypadania włosów i czy można ten proces powstrzymać?

Dobór odpowiedniej metody

Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Zmiany hormonalne, choroby skóry, długotrwałe stosowanie leków, niedobór witamin i minerałów, stres, a nawet wysoka gorączka to tylko najpopularniejsze z nich. Bardzo często do wypadania włosów przyczyniamy się także my sami, poprzez ich nieodpowiednią pielęgnację.

W efekcie tego wszystkiego, łysienie dotyka dziś, co trzeciego mężczyznę między 25. a 40 rokiem życia, a połowa panów po 50-tce traci wszystkie włosy. Co gorsza, łysienie nie omija także płci pięknej. Z łysieniem i wypadaniem włosów, głównie o podłożu hormonalnym, można, a nawet należy walczyć.

Reklama

Warunkiem jest jednak odpowiedni dobór metody leczenia. Nowoczesną i skuteczną metodą jest mezoterapia bezigłowa Mesotherm - zabieg polega na "wtłoczeniu" do skóry głowy substancji odżywczych, zatrzymujących wypadanie włosów i pobudzających nowe do wzrostu. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu tej metody i czym różnie się ona od tradycyjnej mezoterapii, wykorzystywanej od lat w leczeniu rozmaitych schorzeń skóry?

Bez użycia igieł

- Podstawową różnicą jest brak wykorzystania igły podczas zabiegu - tłumaczy Beata Wątorowska, właścicielka salonu kosmetycznego w Brodnicy i dodaje: - Tradycyjna mezoterapia, czyli igłowa, polega na bezpośrednim wstrzyknięciu pod skórę substancji odżywczych za pomocą cienkich igieł.

W przypadku mezoterapii bezigłowej Mesotherm technika kłucia igłą jest natomiast zastępowana zastrzykiem fali elektrycznej, co nie tylko powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale i sześciokrotnie zwiększa zdolność skóry do wchłaniania substancji mineralnych i składników odżywczych, które dostarczają do tkanek odpowiednie rodzaje serum, zawierające witaminy, minerały i aminokwasy.

To właśnie dzięki nim włosy po zabiegu są odżywione, zatrzymuje się ich nadmierne wypadanie, a w miejsce tych utraconych pobudzany jest wzrost nowych.

Tajemnica sukcesu

Sukces mezoterapii bezigłowej, podobnie jak wchłonięcie substancji odżywczych do skóry, nie byłby jednak możliwy bez zastosowania zjawiska elektroporacji. - W trakcie zabiegu, trwającego około 20-30 minut, urządzenie Mesotherm emituje specjalną falę elektromagnetyczną, która tworzy w skórze kanały jonowe, umożliwiające bezpośredni transport składników odżywczych w najbliższe otoczenie cebulek włosowych - tłumaczy Wątorowska.

Aby walka z łysieniem była udana należy poddać się serii 8-10 zabiegów w około 10 dniowych odstępach. Cena jednego zabiegu mezoterapii bezigłowej wynosi: 150-200 zł.

Tekst: Bartosz Karut

zdronet
Dowiedz się więcej na temat: łysienie | wypadanie włosów | włosy | słabe włosy | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy