Reklama

Reklama

Prawdy i mity o peelingu

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka jest konieczne. Ale czy zawsze czy zawsze dobrze to robisz?

Nie trzeba robić go codziennie - Prawda

Tak częste wykonywanie nie jest konieczne. Faktycznie, ważna jest regularność i systematyczność tego rytuału, gdyż to właśnie one są kluczem do pięknej i gładkiej skóry. Powtarzalność jego wykonywania zależy także od obszaru ciała. W przypadku twarzy wystarczy raz w tygodniu. Jeśli chodzi o ciało - częściej. A to dlatego, że skóra jest tu grubsza i bardziej odporna. Aby więc skutecznie ją wygładzić i ujędrnić, stosuj wybrany peeling 2 razy w tygodniu, masując nim dokładnie całe ciało.

Gruboziarnisty preparat może podrażnić skórę - Mit

Jest on zbyt intensywny dla skóry wrażliwej i naczynkowej, jednak na pewno jej nie porani. Świetnie nadaje się do grubej i szybko przesuszającej się skóry kolan i łokci, a także stóp. Dokładnie wymasuj nim ich powierzchnię, a zapobiegniesz przesuszaniu i bolesnemu pękaniu pięt, także powstawaniu odcisków.

Reklama

Skórę biustu też warto peelingować - Prawda

Biust i dekolt są wrażliwą partią ciała, jednak i im potrzeby jest peeling. Dzięki niemu skóra będzie gładka i jędrna, czyli dłużej młoda. Na pewno zrezygnuj z pielęgnacji biustu gruboziarnistymi i szorstkimi peelingami. Wybierz ten nawilżający z olejami i minidrobinkami - nie podrażni nawet najbardziej wrażliwej skóry, ale skutecznie złuszczy martwy naskórek. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest myjący peeling, który bardzo delikatnie wymasuje skórę dekoltu i biustu.

Nie wolno używać go po depilacji - Mit

Jest to wręcz wskazane! Wyjątkiem jest sytuacja, jeśli na skórze powstała jakaś ranka lub otarcie - omijaj to miejsce. Wymasowanie wydepilowanej skóry drobinkami zapobiega bowiem bolesnemu i nieestetycznemu wrastaniu włosków. Warto go wykonać także bezpośrednio przed depilacją.

Peeling może być wykonywany pod prysznicem - Prawda

Wiele peelingów zawiera nie tylko złuszczające drobinki, ale także substancje myjące. Używając takiego kosmetyku 2 w 1, za jednym razem umyjesz i wygładzisz ciało. Co więcej, jeśli się spieszysz, możesz użyć peelingu z dużą ilością odżywczych olejków i maseł. Nie tylko dadzą przyjemny poślizg, ale i zastąpią późniejsze balsamowanie. Jednym słowem, same plusy!

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy