Reklama

Siarka - minerał, który walczy z trądzikiem

Trądzik to choroba, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Choć uznawana jest za dolegliwość młodzieńczą, coraz częściej dosięga również osoby w wieku dojrzałym. Skutecznym składnikiem, który pozwala zniwelować objawy trądziku jest siarka.

Skóra tłusta i trądzikowa wymaga systematycznej i kompleksowej pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami. Dermatolodzy wskazują, że skutecznym minerałem do walki z trądzikiem jest siarka.

Kosmetolodzy od lat uważają ten minerał za leczniczy. Siarka działa antybakteryjnie, pomaga opanować stan zapalny i przeciwdziała jego nawrotom. Regulując pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, którego nadmiar jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmian trądzikowych. Oczyszcza i zwęża pory. Matuje i zapewnia skórze właściwe pH. Jest bardzo dobrze tolerowana - nie powoduje podrażnień.

Reklama

Jednym z najpopularniejszych mitów i najpoważniejszym błędem związanym z pielęgnacją skóry tłustej i trądzikowej jest przekonanie, o konieczności stosowania kosmetyków wysuszających - nic bardziej mylnego. Przesuszanie skóry pobudza gruczoły łojowe do jeszcze większej produkcji sebum, a nadmiar sebum właśnie, jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmian trądzikowych.

Regularne stosowanie odpowiednio dobranych produktów do higieny i pielęgnacji zapewnia optymalne efekty i sukces w walce z trądzikiem.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: trądzik | cera trądzikowa | siarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy