Reklama

Reklama

Sposób na piękne oczy

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Co zrobić, by były także ozdobą twarzy po długim dniu w biurze lub nieprzespanej nocy?

Oto kilka wskazówek, które pozwolą mieć piękne oczy:

- Najważniejsze jest uzupełnienie w organizmie witaminy A, bowiem jej niedobór powoduje wiele schorzeń oczu, jak zapalenie spojówek, skłonności do zmian alergicznych, zaczerwienienie. - Bardzo wskazane jest przepłukiwanie oczu, przynajmniej raz dziennie. Do płukania można używać, obok powszechnie stosowanego świetlika, bławatka, esencji herbacianej, niezapominajki leśnej, kopru włoskiego. Z naparów można robić także łagodzące i odświeżające kompresy na oczy.

- Jeżeli wstając rano zauważymy, że powieki są obrzmiałe (to na ogół z przemęczenia), wówczas należy sporządzić papkę z utartego ziemniaka. Świeżo utartą papkę rozsmarowuje się na dwóch płatkach gazy i kładzie na zamknięte oczy. Po 15 min. papkę należy zmyć tamponem umoczonym w naparze z rumianku pospolitego i natłuścić skórę w okolicach oczu odpowiednim kremem.

Reklama

- Gdy oczy są czerwone, to jest to na ogół wynik przemęczenia. Dobra jest wtedy esencja herbaciana albo świetlik czy rumianek. Najlepiej jednak nie czytać dużo przy złym świetle i dobrze się wysypiać. Wówczas nie tylko nasze oczy, ale cały organizm będzie wypoczęty i będzie pracował bez zakłóceń.

- Z oczu podobno można wyczytać, jaki jest człowiek. Piękne oczy to ozdoba twarzy. Jeżeli są duże i mają ładną oprawę, to nie szpećmy ich cieniami do powiek i tuszem. W innych przypadkach lekki makijaż jest bardzo wskazany.

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: oczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje