Reklama

Reklama

Sposób na szczupłe ramiona

Zbliża się sezon podkoszulków i topów bez rękawków, a twoje ramiona pokryte są nieatrakcyjną warstwą tłuszczu? Nic się nie martw - jeśli już dziś weźmiesz się do pracy, efekty nie każą na siebie długo czekać!

To, czy twój organizm odkłada tkankę tłuszczową przede wszystkim na udach i pośladkach, na brzuchu czy na ramionach jest w znacznej mierze warunkowane genetycznie. Nie ma jednak tłuszczu, którego nie dałoby się zgubić. Jeśli marzysz o szczupłych ramionach, musisz uwzględnić trzy czynniki: odpowiednie żywienie, trening siłowy, trening cardio.

Prawidłowa dieta

Reklama

Prawdopodobnie ramiona nie są jedynym miejscem, w którym twoje ciało postanowiło zmagazynować energię na ciężkie czasy - ale być może jest to miejsce najbardziej widoczne. Zacznij więc od prostych zmian żywieniowych, które sprawią, że twój organizm przestanie odkładać tłuszcz, a zacznie go spalać.

Zacznij jeść mniej, ale częściej - dzięki temu ustabilizujesz poziom cukru we krwi i nie będziesz odczuwała tak silnej pokusy sięgnięcia po fast foody czy słodycze. Jeśli będziesz jadła 5-6 posiłków dziennie, co najmniej 2 z nich mogą składać się z samych świeżych warzyw i owoców. Unikaj tłustych sosów do sałatek i kalorycznych napoi. Pij dużo wody - jeśli będziesz regularnie nawadniać swoje ciało, ono odwdzięczy się niezatrzymywaniem płynów, co samo przez się może pozwolić ci zrzucić parę kilogramów.

Trening siłowy

Trening siłowy kojarzy ci się ze spoconymi kulturystami? Czas porzucić stereotypy! Nie bój się - nie zamienimy cię w Arnolda Schwarzenergera. To właśnie ćwiczenia siłowe pozwolą ci wymodelować szczupłą sylwetkę. Proponujemy ci następujący zestaw:

• Stań prosto, a w dłonie weź ciężarki (na początek zacznij z obciążeniem 2x1kg lub 1x2kg). Unieś ręce pionowo nad głowę. Trzymaj łokcie nieruchomo, blisko siebie i zegnij je do kąta prostego, opuszczając ciężarki za głowę, po czym podnieśże z powrotem. Powtórz co najmniej 25 razy.

• Połóż się na plecach na ławce treningowej (jeśli jej nie masz, skorzystaj np. z dwóch stołków) i wyciągnij trzymane w dłoniach ciężarki do sufitu. Nie uginając łokci przesuwaj je za głowę tak daleko, jak możesz. Ruch powinien być wolny, kontrolowany. Gdy dojdziesz do maksimum, ostrożnie przenieś ciężarki powrotem do pozycji wyjściowej. Nie odsuwaj od siebie łokci. Powtórz co najmniej 25 razy.

• Stań tyłem do stabilnej ławki (ew. krzesła) i oprzyj się o nią dłońmi. Nogi wyciągnij jak najdalej przed siebie. Ciężar ciała spoczywa na rękach. Nie odsuwając łokci od siebie zegnij je i w ten sposób opuść się do ziemi, ale nie siadaj na podłodze. Wyprostuj łokcie prostując się do pozycji wyjściowej. Powtórz co najmniej 15 razy.

• Stań prosto z ciężarkiem w każdej ręce (możesz użyć nieco większego obciążenia). Spód dłoni powinien być skierowany w stronę ciała. Podnoś powoli na przemian raz jedną, raz drugą rękę, jednocześnie obracając dłoń do siebie.

Trening cardio

Podczas gdy trening siłowy pozwoli ci wypracować mięśnie, które nadadzą twoim ramionom szczupły wygląd, trening cardio da ci szanse na spalenie tłuszczu. Zaplanuj 3 sesje w tygodniu - możesz zacząć od 30 minut i stopniowo wydłużać czas ćwiczeń. Formami treningu cardio może być na przykład: nordic walking, aerobic, pływanie.

Tytuł pochodzi od redakcji INTERIA.PL.

Dowiedz się więcej na temat: Fitness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje