Sposób na zmarszczki? Czerwona alga, plankton termalny i Alaria Esculenta

Wraz z wiekiem włókna kolagenu oraz elastyny znacznie się zmniejszają, co powoduje utratę napięcia skóry. Z czasem pojawiają się zmarszczki, a kontury twarzy ulegają zniekształceniu. Kobietom, które chcą w naturalny sposób opóźnić proces starzenia się skóry, z pomocą przychodzi czerwona alga. Jakie korzyści przynosi jej stosowanie? Jakich innych składników pochodzenia naturalnego szukać, wybierając krem do twarzy?

Skuteczny anti-aging: zacznij działać w porę

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej rozpocząć stosowanie kosmetyków przeciwstarzeniowych? Starzenie się skóry (nie tylko twarzy) to proces ciągły, który postępuje z dnia na dzień. To nieprawda, że zaczyna się od 30. czy 40. roku życia. Wiele zależy od naszych uwarunkowań genetycznych, ale również trybu życia, stosowania używek i wielu innych czynników.

- Właściwa pielęgnacja twarzy i szyi jest niezbędna w każdym wieku, jednak staje się kluczowa powyżej 30-35 roku życia -  mówi ekspertka marki Biotherm, produkującej serię kosmetyków do pielęgnacji twarzy Biotherm Blue Therapy Red Algae Uplift. - Kobiety, które nie chcą poddać się zabiegom chirurgicznym, mogą sięgnąć po składniki pochodzenia naturalnego. Najcenniejsze są te, które pochodzą z mórz i oceanów, ponieważ to właśnie z wody przede wszystkim składa się człowiek (w ok. 70-80% - przyp. red.) - dodaje specjalistka.

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających ekstrakt z czerwonej algi i innych składników pochodzenia naturalnego. Pamiętaj - zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź, czy pasuje on do Twojego typu cery.

Poniżej przedstawiamy trzy składniki, dzięki którym Twoja pielęgnacja przeciwstarzeniowa przyniesie widoczne efekty.

1. Czerwona alga

Jako jeden z najpotężniejszych glonów na ziemi rosnący wzdłuż skalistych wybrzeży Atlantyku od Europy po Amerykę Północną, czerwona alga jest zdolna do ciągłego odnawiania swojej struktury nawet w bardzo trudnych warunkach. To dlatego ekstrakt z czerwonych alg poprawia elastyczność, jędrność i gładkość skóry.

Wyciąg z czerwonej algi działa na dwa sposoby.

- Bezpośredni - absorbuje, czyli pochłania promieniowanie UVA, które jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry (tzw. fotostarzenia), np. rogowacenie i przesuszenie skóry, degradacja włókien kolagenu i elastyny, czy nieregularne przebarwienia skóry.

- Pośredni - zawiera substancje o właściwościach antyoksydacyjnych zwalczające wolne rodniki generowane przez promieniowanie UVA, które niszczą strukturę skóry oraz sprzyjają zmianom materiału genetycznego.

Ekstrakt z czerwonej algi został stworzony dla skóry wymagającej intensywnego odżywienia i wygładzenia. Po zastosowaniu cera staje się natychmiastowo nawilżona, a dzień po dniu wyraźnie gładsza, bardziej miękka i pełna blasku, co w badaniach firmy Biotherm potwierdza 97% ankietowanych kobiet.

2. Alaria Esculenta

Pochodząca z lodowcowych wód Grenlandii, Alaria Esculenta może przetrwać w temperaturze poniżej 16 ° C na głębokości do 35 metrów. Ekstrakt z tego glonu przeciwdziała starzeniu poprzez neutralizację zapalenia skóry i eliminację zniszczonych białek. Regeneruje ją stymulując metabolizm komórkowy i syntezę niezbędnych lipidów naskórka. Dzięki temu skóra staje się gładsza, a kontur twarzy ulega ponownemu wyostrzeniu.

3. Plankton termalny

Pochodzi z bogatych w minerały źródeł termalnych we francuskich Pirenejach. Plankton termalny zawiera 35 składników odżywczych, m.in. białka, witaminy, aminokwasy, węglowodany, lipidy i pierwiastki śladowe. Wszystkie wymienione składniki pomagają odnowić podstawowe funkcje skóry, które są niezbędne dla jej zdrowego wyglądu. 

Siła alg

Algi czerwone działają nie tylko przeciwzmarszczkowo. Zastanawiasz się, jak nawilżyć twarz? Połączenie ekstraktu z alg czerwonych z innymi składnikami pochodzenia naturalnego, m.in. z Alaria Esculenta i planktonem termalnym, przyniesie najlepsze efekty. Warto więc znaleźć serum czy krem do twarzy, który będzie je zawierał. Składniki te zapewnią Twojej skórze twarzy odpowiednie nawilżenie, niezbędne do jej promiennego wyglądu. Pamiętaj, że kremy tego typu należy stosować rano i wieczorem, nakładając je nie tylko na skórę twarzy, ale również szyi.  

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zmarszczki | sposób na zmarszczki

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy