Reklama

Reklama

Trening dobrze dopasowany

Ćwiczenia powinnaś dopasować do swojego charakteru i temperamentu. Pamiętaj, że pozostając w zgodzie ze sobą uzyskasz najlepsze efekty.

Przy doborze treningu powinnaś wziąć pod uwagę cechy osobowości. Inne ćwiczenia polecane są dla osób żywiołowych, a zupełnie inne dla osób spokojnych. Pamiętaj, że trening ma sprawiać przyjemność.

Squash dla aktywnych

Jeżeli jesteś wulkanem energii i nie potrafisz długo usiedzieć w miejscu - wybierz trening dynamiczny. Idealnymi formami ruchu dla ciebie są: tenis, jazda na rowerze, aerobic, squash oraz jogging. Pozwolą ci one na pozbycie się nadmiaru energii i wyciszenie.

Siatkówka dla lubiących rywalizację

Jeśli lubisz sporty zespołowe oraz współzawodnictwo, a ćwiczenia indywidualne szybko cię nudzą, spróbuj siatkówki, koszykówki oraz piłki wodnej. Gry zespołowe fantastycznie wpływają na koordynację ruchową i refleks, pozwolą ci się rozluźnić w gronie znajomych i co niezwykle ważne - rozładować stres.

Reklama

Siłownia dla wytrwałych

Osoby systematyczne powinny spróbować treningu siłowego, który wzmocni mięśnie, poprawi kondycję i pozwoli na spalenie tkanki tłuszczowej. Obecnie niemal każda siłownia zaopatrzona jest w przyrządy dla kobiet, a poszczególne ćwiczenia dobierane są przez profesjonalnych trenerów. Jeśli nie lubisz narzuconego tempa, chcesz ćwiczyć indywidualnie, to właśnie siłownia jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie.

Ćwiczenia mentalne dla niespokojnych

Zajęcia takie jak joga, stretching i tai-chi przeznaczone są dla osób, które oprócz poprawy sylwetki chcą zadbać o swoje emocje, wsłuchać się w siebie i głęboko zrelaksować. Są dla ciebie idealne, jeśli nie zależy ci na wyrzeźbieniu mięśni, ale na uelastycznieniu i usprawnieniu ciała oraz jeśli cierpisz na bóle stawów lub kręgosłupa. Ćwiczenia wykonywane są pod okiem instruktora w powolnym tempie, najczęściej przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.

Taniec dla kochających muzykę

Osoby, które preferują połączenie ruchu z muzyką powinny zdecydować się na taniec. Jest to zdecydowanie jedna z najgłębszych form aktywności, przynosząca równocześnie najlepsze efekty.

Taniec nie tylko powoduje wyrzeźbienie ciała i spalenie tkanki tłuszczowej, ale również stanowi świetną zabawę - bez względu na to, czy zdecydujesz się na taniec solo, czy w parze. Jest to jedyna forma aktywności, którą będziesz mogła pochwalić się przed znajomymi wirując na parkiecie. Rodzajów zajęć jest bardzo wiele - od dynamicznej samby i salsy, po spokojnego walca angielskiego czy lyrical jazz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy