Reklama

Reklama

Truskawkowe nogi. Jak ich uniknąć?

Podrażniona skóra nóg to problem, który zna większość kobiet. Szpetne kropeczki pojawiają się niemal po każdej depilacji. Jak im zapobiec?

Wiele kobiet zauważa, że po zabiegu usunięcia włosów na nogach, pojawiają się na skórze ciemne punkciki.

- Kiedy zbyt gwałtownie usuwamy włos lub używamy tępej maszynki do golenia, to powstanie krwiaczek i to są właśnie te kropki - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Aneta Suchowierska, kosmetolog.

"Kropeczki" pojawiają się najczęściej na słabo wypielęgnowanej skórze. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych i naturalnych sposobów, dzięki którym możemy zmniejszyć ich widoczność.

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią metodę depilacji. Jeśli zawodzi zwykła maszynka, lepiej postawić na wyrywanie włosków (np. woskiem). To zdecydowanie minimalizuje podrażnienia. Po depilacji trzeba pamiętać o odpowiednim schłodzeniu skóry.

Reklama

Jak zadbać o skórę po depilacji? Jakich kosmetyków najlepiej użyć? Zobacz wideo!

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 


x-news/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy