Reklama

Tych fryzur unikaj. Dodają lat

Odpowiednio dobrana fryzura pozwala podkreślić urodę, wyszczuplić twarz lub nawet złagodzić jej rysy. Warto więc zwracać uwagę na to, jak cięcie włosów wpłynie na nasz wygląd, by nie przyniosło ono skutku odwrotnego do zamierzonego.

Decydując się na nową fryzurę, warto mieć na uwadze, że niektóre z nich mogą dodawać lat. Zatem nie zawsze podążanie za modą może okazać się dobrym pomysłem. Oto kilka fryzur, które mogą postarzeć nawet o 10 lat.

By uniknąć optycznego postarzenia, istotnym krokiem jest odejście od tapirowania włosów. Niektóre kobiety, których problemem są rzadkie włosy, decydują się na ten krok, by dodać im objętości. 

Oprócz tego, że takie uniesienie włosów doda lat, to jeszcze doprowadzi do osłabienia ich kondycji. Zatem w celu zagęszczenia włosów warto wybrać inny sposób, który może poprawić ich wygląd na stałe. Warto więc sięgnąć po wcierki i zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów.

Reklama

Z drugiej jednak strony należy pamiętać, by upinając włosy w kok lub kucyk zwracać uwagę, by nie były zaczesane przy samej skórze. Takie upięcie zdecydowanie zawyży nasz wiek.  

Ponadto dojrzałe kobiety powinny decydować się na koloryzację włosów na naturalne i stonowane odcienie. Zdecydowanie powinny unikać intensywnych kolorów, które zamiast odmłodzić, to podkreślą zmarszczki.

Czytaj więcej:

Włosy wróżki to hit! Czym się charakteryzują?

Odmładzający hit: Dowodem skuteczności wygląd Meghan Markle

Szmaragdowe paznokcie to teraz hit. Odważysz się je zrobić?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fryzury | dobieranie fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy