Upiększająca rozgrzewka dla skóry
Pachnące ziołami kąpiele, ciepłe okłady i maseczki… Gdy zimowa aura daje się we znaki, taki sposób pielęgnacji jest najlepszy!
Dla dbających o linię
Najprostszy sposób, by się rozgrzać, a przy okazji wesprzeć kurację odchudzającą, to kąpiel. Ciepła woda przyspiesza krążenie i wspomaga przyswajanie wyszczuplających dodatków do kąpieli - gotowych lub z kuchennej półki.
Kąpiel z olejkami. Do wanny z ciepłą wodą (35-38℃) dodajemy olejki: cytrynowy, jałowcowy, rozmarynowy, cyprysowy. Możemy stosować je osobno lub mieszać (w sumie 10-12 kropli). Olejki najpierw rozprowadzamy np. mlekiem. W kąpieli odpoczywamy ok 15 min.
Kąpiel solna. Do gorącej wody wsypujemy 1-2 szklanki niejodowanej soli kuchennej. Gdy woda troszkę ostygnie, zanurzamy się na 2-5 min. Spłukujemy się zwykłą wodą.
Owijanie ciała folią. Po ciepłej kąpieli nakładamy na skórę grubą warstwę wyszczuplającego balsamu, okręcamy się folią spożywczą i odpoczywamy pod kocem. Wytworzone pod folią ciepło dobrze nas rozgrzeje i przyspieszy efekty kuracji.
Pachnący okład. Starty korzeń imbiru (lub torebkę sproszkowanego) łączymy z filiżanką fusów z kawy, 2-3 łyżkami cynamonu i oliwą. Nakładamy na uda, brzuch, biodra i owijamy folią na ok. pół godz.
Aby cera była jędrna
Wiele gotowych masek i pilingów rozgrzewa. Ciepło pomaga otworzyć pory skóry i wydostać się zanieczyszczeniom. Dzięki temu cera jest oczyszczona i gładsza. Taki efekt dadzą też domowe zabiegi.
Orzechowa maseczka działa jak piling. Kilka zmielonych orzechów włoskich mieszamy z ciepłym mlekiem. Gdy napęcznieją, nakładamy letnią maskę, omijając oczy. Po ok. 10 min masujemy i spłukujemy.
Olejek na szyję wygładzi i wzmocni skórę. W podgrzanej oliwie zanurzamy płaty ligniny i kładziemy na szyję. Owijamy folią i ręcznikiem, aby utrzymać ciepło. Trzymamy do 30 min.
Kompres wygładzający ukoi cerę suchą, podrażnioną chłodem. Dwie łyżki nagietka lub lipy zalewamy szkl. wrzątku. Po ok. 10 min przecedzamy. W płynie moczymy gazę, kładziemy na twarz na ok. 20 min. Osuszamy i wklepujemy krem.
Parówka otwiera i oczyszcza pory. Pochylamy się nad miską z parującym ziołowym naparem na ok. 15 min. Skórę osuszamy.
Gładkie stopy i dłonie
Nogi i ręce nie będą marznąć, gdy przed wyjściem posmarujemy je rozgrzewającym kremem. Natomiast po powrocie do domu warto podarować i stopom, i dłoniom domowy zabiegi na ciepło z dodatkiem pielęgnacyjnych składników.
Lawendowa kąpiel miło odświeży stopy i rozgrzeje je. Zaparzamy trzy łyżki lawendy w 2 szkl. wrzątku. Odcedzamy i przelewamy do miski z ciepłą wodą. Dodajemy garść soli. Po kąpieli (ok. 10 min) spłukujemy.
Kąpiel z gorczycą daje uczucie ciepła i dezynfekuje stopy. Łyżkę utartych nasion gorczycy wsypujemy do miski z ciepłą wodą. Zanurzamy stopy na ok. 15 min. Na koniec spłukujemy.
Kąpiel cynamonowa to nawilżająco-rozgrzewający eliksir dla spierzchniętych rąk. Do filiżanki podgrzanej oliwy (lub innego oleju) wsypujemy.