Reklama

Reklama

Uśmiech gwiazdy

Lśniące, białe zęby to marzenie każdej z nas. Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje już nowoczesnymi metodami, które uśmiech gwiazdy podarują niemalże każdemu.

Każda kobieta marzy o śnieżnobiałych zębach nie wiedząc, że ich kolor decyduje się bez naszego udziału. Bo to geny w dużej mierze są odpowiedzialne za odcień zębów. Nie bez znaczenia jest również nasza dieta i zachowanie zasad higieny.

Reklama

Skąd te przebarwienia?

Kilka filiżanek kawy dziennie, mocna herbata, soki, czerwone wino, papierosy, przyjmowanie antybiotyków... to główni winowajcy powstawania osadu, który z czasem zamienia się w trwałe przebarwienia na naszych zębach.

Domowa kuracja

Świeżych przebarwień można spróbować pozbyć się w domu. Najlepiej zacząć od stosowania past wybielających. Jedyny warunek to używanie past dwa razy dziennie. Jednak, gdy samo stosowanie pasty nie wystarczy można wypróbować specjalny żel, sztyft wybielający lub przezroczyste paski wybielające. W aptekach dostępne są już specjalne preparaty, które nie niszcząc szkliwa rozjaśniają ciemne plamy. Paski przykleja się na obydwie szczęki i pozostawia na kilkanaście minut (czas jest dokładnie określony na ulotce, którą należy przeczytać przed zastosowaniem preparatu). Żel stosuje się wraz ze specjalną nakładką dołączoną do opakowania. Natomiast sztyft jest bardzo prosty w użyciu: malujemy nim zęby i pozostawiamy na noc.

W gabinecie

Gdy osiągnięty efekt domowych kuracji nas nie satysfakcjonuje należy skorzystać z możliwości techniki, jakie proponują nas gabinety stomatologii estetycznej. Popularne są nakładki z żelem, naświetlanie, wybielanie za pomocą lasera. Metoda wybielania dobierana jest indywidualnie, w zależności od koloru wyjściowego, struktury szkliwa, wrażliwości uzębienia.

Dowiedz się więcej na temat: kolor | stomatologia | uśmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje