Reklama

Reklama

Uwaga, skórka pomarańczowa

Rozpoznaj, jaki cellulit cię nęka, by skutecznie go zwalczyć.

Nierówności na tylnej części ud

Zmiany na skórze są widoczne tylko, gdy stoimy. Często jeszcze wtedy tak myślimy. Ale wystarczy ścisnąć fałd skóry, by przekonać się, że skóra nie jest gładka. Najszybciej atakowana jest tylna część ud. Jeśli do tej pory nie używałaś kosmetyków antycellulitowych, najwyższy czas to zmienić.

Na początek do codziennej pielęgnacji miejsc zaatakowanych cellulitem wystarczą żele ze składnikami aktywnymi, tj. z algami i kofeiną. Warto też raz w tygodniu zrobić piling solny. Jeśli jednak twoja skóra ma skłonność do pajączków, zastąp go delikatnym masażem szorstką gąbką. Cellulit ma większą szansę zniknąć, gdy będziesz zażywać więcej niż dotychczas ruchu na świeżym powietrzu.

Reklama

Skóra wiotczeje

Uda przestają wyglądać zgrabnie, a skóra na nich nie jest dobrze napięta. Gdy uda tracą jędrność, to wina zbyt słabej kondycji tkanki łącznej. Wtedy należy skupić się na ujędrnianiu ciała, i to na dwóch polach: trzeba wzmocnić mięśnie i przywrócić skórze sprężystość odpowiednimi kosmetykami.

Jeśli chcesz wzmocnić uda, twoimi sprzymierzeńcami staną się szybkie spacery i jogging. Ale, żeby były skuteczne, muszą być wykonywane przez co najmniej pół godziny 2-3 razy w tygodniu. Z kosmetyków warto wybrać silnie ujędrniające z wyciągiem, np. z bluszczu. Stosuj je po każdej kąpieli, a podczas aplikacji wykonuj dłonią masaż.

Obrzęki i "ciężkie" nogi

Coraz częściej masz wrażenie, że nogi są opuchnięte. Gdy często masz uczucie "ciężkich" nóg lub opuchniętych ud, problemem są zastoje limfatyczne lub masz tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Wtedy także powstaje tzw. cellulit wodny. Ruch i odpowiednia dieta sprawią, że limfa będzie krążyć sprawniej.

Na zastoje limfatyczne najlepszy jest ruch dynamiczny, czyli jazda na rowerze, pływanie i bieganie. Trzeba także znacznie ograniczyć w swojej diecie sól i przetworzone jedzenie. Za to należy pić dużo wody. Pomogą kosmetyki antycellulitowe, które mają działanie drenujące, i te specjalne na cellulit wodny. Latem, gdy obrzęki są częstsze, ulgę przyniosą żele chłodząco-kojące.

Bańki chińskie

Masaż bańkami chińskimi jest skuteczny i możesz wykonać go sama. Bańki chińskie - ujędrniają skórę, przyspieszają przepływ limfy, a niektórzy kosmetolodzy twierdzą, że przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Masaż nimi polega na zasysaniu kawałka skóry i wykonywaniu podłużnych lub kolistych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Pamiętaj, by wpierw natłuścić skórę oliwką i nie zasysać jej zbyt mocno. Masaż bańkami chińskimi zawsze wykonuj od dołu nogi ku górze.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: cellulit | uroda | masaż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy