Reklama

Reklama

Zabiegi, których nie należy wykonywać samodzielnie w domu

W czasie pandemii trend "zrób to sam" zyskał na popularności. I nie ma w tym nic złego, o ile pamięta się o pewnych wyjątkach. Oto lista zabiegów, które powinni wykonywać jednak profesjonaliści.

Maseczki przygotowane ze świeżych produktów, podcinanie włosów, malowanie paznokci, walka z niesfornymi odrostami - te sprawności, przez kilka tygodni braku dostępu do fachowej pomocy, zostały już najprawdopodobniej zdobyte. 

Reklama

I na tym będzie bezpiecznie poprzestać. Pewne upiększające przedsięwzięcia nie powinny wychodzić poza gabinety specjalistów. Jednym z nich jest manualne oczyszczanie skóry.

- Manualne oczyszczanie skóry (ekstrakcja zaskórników) jest od lat znanym oraz niezwykle popularnym w Polsce zabiegiem kosmetycznym. Ekstrakcja odbywa się poprzez mechaniczne wydobycie treści zalegającej wewnątrz zaskórnika. Zabieg wykonuje się na przygotowanej w odpowiedni sposób skórze (rozszerza się pory, najczęściej w efekcie tzw. parówki) tak, aby dokonać ekstrakcji zaskórników bez przerywania naskórka - czytamy na łamach "Polish Journal of Cosmetology".

To jeden z tych zabiegów, który powinien nosić ostrzeżenie: "nie rób tego w domu". Jak ostrzega kosmetolog Samantha Proano, niewłaściwe wykonanie tego zabiegu może spowodować, że na naszej twarzy pojawi się jeszcze większa ilość wyprysków. 

- A jeśli jest on wykonywany zbyt agresywnie, może to prowadzić do blizn potrądzikowych, a nawet infekcji skóry - ostrzega.

Zabiegiem, przed którym przestrzega dermatolog Loretta Ciraldo jest również nieumiejętne wycinanie skórek. 

- Jeśli nie jesteś profesjonalnym manikiurzystą, ich usuwanie może skutkować niewłaściwym wzrostem paznokci, nie mówiąc już o ryzyku infekcji - podkreśla. 

Zamiast sięgać po narzędzia do skórek, wybierz olej nawilżający. Wystarczy wetrzeć go dokładnie w skórki, które dzięki takiemu zabiegowi będą odżywione i łatwe do odsunięcia drewnianą szpatułką. A my unikniemy ryzyka niechcianych skutków ubocznych spowodowanych nieudolnymi zabiegami.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: zabiegi | paznokcie | oczyszczanie twarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje