Reklama

Reklama

Żółty eyeliner - sposób na słoneczny makijaż

Lato to sezon minimalizmu w makijażu, sięgamy po niewiele kosmetyków, ale oczekujemy spektakularnego efektu. Sposobem na efekt "wow" może być żółty eyeliner - hit tego sezonu.

Żółty to kolor radości i żywiołowości - idealny na sezon letni. Nic dziwnego, że media społecznościowe, w szczególności tzw. pokolenie Z, szybko zaadoptowały ten trend. Jeszcze do niedawna dużo mówiło się o milenijnym różu - jednak ten powoli odchodzi do lamusa, pokolenie Z stawia na kolor żółty, zaczęto nawet mówić o "Gen-Z yellow".

I tak odrobina słońca albo miodu - w zależności od odcienia, na dobre ożywiła wnętrza i garderoby, kilka promieni słonecznych przedostanie się tego lata również do kosmetyczek. Wszystko za sprawą żółtego eyelinera. Makijażyści już dawno przepowiadali, że w sezonie letnim kobiety będą bardziej akcentować oko, a eyeliner stał się do tego doskonałym narzędziem.

Reklama

"Mocne jaskrawe kolory na powiekach i ustach to bardzo wyraźny trend. Jeśli chodzi o makijaż, kobiety stały się bardzo odważne, nie boją się kolorów i eksperymentowania z nimi" - zapowiadał makijażysta Jeffrey English.

Eksperci podkreślają jednak, że decydując się na ten nieoczywisty, ale wyraźny akcent, warto zachować umiar w całym makijażu. Oczywiście niezmiennie dbamy o nieskazitelną, mocno rozświetloną cerę. Żółta kreska na powiece, mocno wytuszowane rzęsy, podkreślone brwi i rozświetlone usta - tyle wystarczy. W takim makijażu zaprezentowała się Amandla Stenberg na gali rozdania nagród CFDA Awards.

Można również pokusić się o nieco odważniejszą odsłonę słonecznego makijażu, tak jak zrobiła to Bella Hadid, która pojawiła się na prezentacji męskiej kolekcji domu mody Dior. Modelka zjawiła się w najmodniejszym w tym sezonie żółtym garniturze. Uwagę mediów zwrócił nie tyko jaskrawy strój, ale również żółty cień na powiekach. (PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje