Reklama

Bez, olejek imbirowy - tego nie zabraknie w naszej pielęgnacji

Jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie, wydaje się, że inwestujemy w nie coraz częściej. Sprzyjają temu różnorodne trendy, za którymi chętnie podążamy. Ten rok przyniesie kolejne nowinki, których nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji.

W nadchodzącym roku oczy miłośników naturalnej pielęgnacji i zdrowego stylu życia zwrócone będą w stronę czarnego bzu. Choć z jego leczniczych właściwości korzystano już w starożytnym Egipcie, powróci on na nasze stoły. Kwiatom bzu przypisane jest działanie moczopędne, napotne, przeciwgorączkowe, wykrztuśne, przeciwzapalne. Owoce działają odtruwająco, przeciwwirusowo i immunostymulująco. Ze względu na dużą zawartość antocyjanów owoce mają potencjalne działanie przeciwutleniające.

Napary z kwiatów są używane przy przeziębieniach, do leczenia różnego rodzaju nieżytów i stanów zapalnych dróg oddechowych i chorób reumatycznych. Z owoców zazwyczaj wykonuje się odwary używane do leczenia migreny, nerwobólów, biegunki, chorób reumatycznych, i neurologicznych, a dzięki ich własnościom odtruwającym także przy zaburzeniach przemiany materii.

Reklama

Na popularności zyskują również sproszkowane superfoods takie jak moringa, acai, maca i spirulina.

Elementem stylu życia, na który będziemy zwracać szczególną uwagę jest sen. Przestrzeganie zalecanej ilości snu to zaledwie początek. Zależeć na będzie na dobrym śnie, dlatego też z większą uwagą przestrzegać będziemy zaleceń, które poprawią jakość tej najprzyjemniejszej formy relaksu. Nie dziwi zatem fakt, że w USA powstało studio snu.

Planowanie to kolejny element naszego stylu życia. Odnosi się ono w dużej mierze do jedzenia. Nie tylko z większą uwagą będziemy podchodzić do tego, co jemy, ale również do tego jak kupujemy.

Taśmy do ćwiczeń staną się nieodłącznym gadżetem miłośników zdrowego stylu życia i bywalców siłowni. Taśma pozwala zwiększyć efektywność treningu, może stać się również elementem treningu siłowego.

Coraz bardziej będziemy się zagłębiać w świat olejków. Jednym z produktów, który za chwilę znajdzie się na liście miłośniczek pielęgnacyjnych nowinek będzie olejek imbirowy. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy