Reklama

Reklama

Dieta śródziemnomorska skuteczniejsza niż diety niskotłuszczowe

Stosowanie diety śródziemnomorskiej jest o wiele bardziej efektywne i przynosi lepsze rezultaty niż przestrzeganie popularnych, restrykcyjnych diet - wskazują najnowsze badania.

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie "The Lancet Diabetes & Endocrinology" wykazały, że dieta śródziemnomorska to najzdrowsza i zarazem najskuteczniejsza dieta. Naukowcy wskazali, że niektóre z popularnych sposobów odżywiania, błędnie wskazują na konieczność znacznego ograniczenia spożycia tłuszczów, bez rozróżnienia dobrych i złych tłuszczów.

Badacze wykazali, że stosowanie się do zasad odżywiania, które uwzględnia spożycie dobrych tłuszczów to o wiele bardziej skuteczny sposób na utratę wagi niż ograniczenia spożycia tłuszczu w całości.

Reklama

- Badania jednoznacznie wskazują, że nie należy obawiać się tłuszczu- podkreśla dr Dariush Mozaffarian - Garść orzechów może dostarczać nawet 160 kalorii, to więcej kalorii niż puszka coli, jednak to nie oznacza, że cola jest lepszym wyborem" - przekonuje Mozaffarian.

Dodaje, że to cukier, skrobia, żywność przetworzona, tłuszcze trans powinny być wykluczone z codziennego menu, a nie te produkty, które są źródłem zdrowych tłuszczów, nawet jeśli ich kaloryczność jest wyższa. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy