Reklama

Reklama

Ginekologia estetyczna

Obecnie medycyna estetyczna, operacje plastyczne kojarzą się nam zazwyczaj z upiększaniem ciała i kaprysem kobiet.

Operacje plastyczne są coraz bardziej popularne i dostępne nie tylko dla "znanych" ze świata show biznesu. Ceny spadają, ofert na rynku jest ogromna ilość, a kobiety czują większą presję na upiększanie siebie ze strony koleżanek, znajomych.

Reklama

A co z ginekologią estetyczną? Jak się okazuje, jest wiele kobiet, które otwarcie mówią, że nie są zadowolone z wyglądu swoich miejsc intymnych. Co ważniejsze, często chodzi tu o dyskomfort podczas współżycia z partnerem, nasze poczucie wartości i pewność siebie. O to, czego nie widać na zewnątrz, należy dbać tak samo, jak o miejsca i części ciała widoczne dla ogółu. Pamiętajmy, że proces starzenia dotyczy całego naszego ciała.

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Zabiegi z tego zakresu prowadzą do poprawy poczucia własnej samooceny i komfortu psychicznego leczonych kobiet - ma to również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera. Zabieg pomaga usunąć psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie, dzięki czemu czerpie większą satysfakcję z życia seksualnego.

Dla kogo są takie zabiegi?

Zabiegi ginekologii estetycznej szczególnie są dedykowane kobietom, które nie w pełni są usatysfakcjonowane wyglądem swoich narządów płciowych lub odczuwają dyskomfort podczas pożycia seksualnego. Najczęściej te dolegliwości są związane z wadą budowy pochwy czy warg sromowych. Nie ma to nic wspólnego z zachcianką na operacje plastyczne. Taka deformacja powoduje duży ból podczas normalnego funkcjonowania czy uprawiania sportu.

Kolejna grupa kobiet korzystająca z ginekologii estetycznej to wieloródki. Nie trzeba mieć gromadki dzieci, często po drugim porodzie kobiety zgłaszają się do lekarzy z takimi dolegliwościami jak nietrzymanie moczu, rozciągnięta i zdeformowana pochwa czy hemoroidy. Wiele z nas się do tego nie przyznaje i cierpi w samotności. Czy warto?

Jest jeszcze jedna rzecz godna uwagi. Nasze zadowolenie z pożycia seksualnego, które też może się poprawić po takim zabiegu.

Najczęściej wykonywane są następujące zabiegi:

- plastyka warg sromowych większych i mniejszych
- korekcja defektów poporodowych, plastyka pochwy
- odmładzanie okolic intymnych kobiety
- odtwarzanie błony dziewiczej
- uwypuklanie, powiększanie punktu G

Każda kobieta zasługuje by być piękną, kochaną i pożądaną, więc jeśli jest coś, co was niepokoi w zdrowiu intymnym, należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

 Ekspert portalu abcslubu: dr Ewa Paszkiewicz


Dowiedz się więcej na temat: ginekologia estetyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje