Reklama

Reklama

Jak zaczynać dietę, to od poniedziałku

"Od jutra" - to już utarte powiedzenie, wśród osób chcących przejść na dietę. Jednak jak wskazują najnowsze badania większość z nas na zmiany w sposobie odżywiania i stylu życia, najczęściej decyduje się w poniedziałek.

Poniedziałki, w przeświadczeniu wielu są jak nowy start, kiedy to wszystko zaczynamy od nowa, gotowi podjąć nowe wyzwania i zmienić coś w swoim życiu. Najczęściej jest to dieta.

"Niektóre dni, zwane punktami orientacyjnymi czasowymi, sprawiają, że mamy inny pogląd na siebie. Wtedy też staramy się myśleć bardziej przyszłościowo i wyznaczamy długoterminowe cele" - przyznaje prof. Jason Riis z Uniwersytetu Pensylwanii.

Badania, których jednym z współautorów był Jason Riis, wykazały m.in., że to właśnie w poniedziałki wzrasta liczba zapytań odnośnie diet i ćwiczeń wpisywanych w Google.
Wśród innych popularnych momentów na zmiany w stylu życia jest również pierwszy dzień nowego miesiąca lub początek sezonu szczególnie letniego.

Reklama

To, na co zwracają uwagę specjaliści, to nie należy się poddawać i zaczynać wszystkiego od nowa, jeśli zdarzy nam się małe ustępstwo od diety lub opuszczenie treningu.

"Każdy musi sobie uświadomić, że doskonałość jest nieosiągalna. Pamiętajmy drobne potknięcia będą się zdarzały, co jest zupełnie normalne. I nawet, jeśli nie uda się nam w stu procentach dotrzymać postanowień, nie należy od razu się poddawać i zaczynać od nowa. Najważniejsze, aby uczyć się na błędach, nie powtarzać ich i szybko wrócić na właściwy tor" - radzi psycholog Lynn Bufka.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: diety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy