Reklama

Odkryj tajemnicę migdałów

Wydaje się, że o migdałach wiemy o ile nie wszystko, to z pewnością bardzo dużo. Są to orzechy o cennych właściwościach odżywczych, doskonale komponują się ze słodkimi wypiekami. Zajadamy się nimi na przekąskę, migdałowymi płatkami dekorujemy nasze wypieki, a cenny olejek z tych orzechów wzbogaca nasze kosmetyki. Ale czy to naprawdę wszystko, co warto wiedzieć o tych niezwykłych bakaliach?

Jak rosną i skąd pochodzą migdały?

Migdały rosną na rozłożystych drzewach, które wczesną wiosną prezentują swoje najpiękniejsze oblicze. Wówczas obsypują się one milionami biało-różowych kwiatów tworząc niezapomniane pejzaże. Zbiory rozpoczynają się już od połowy sierpnia i trwają nawet do połowy października. Wszystko zależy od tego, kiedy łupiny, w których znajdują się migdały, zaczynają pękać - to świadczy o ich dojrzałości i nieocenionym smaku.

Światową stolicą  delikatnych i aromatycznych orzechów jest słoneczna Kalifornia - tutaj właśnie rozpościerają się malownicze plantacje tych chrupiących bakalii. Dzięki odpowiednim warunkom klimatycznych, w których dojrzewają, migdały są nie tylko smaczne, ale i w pełni wartościowe.

Reklama

Czy wszystkie orzechy są takie same?

Migdały to bardzo popularne bakalie, po które lubimy sięgać przy różnych okazjach. Aby móc cieszyć się ich wspaniałym smakiem, warto jednak zwrócić uwagę na ich wygląd. Te najszlachetniejsze mają gładką, pomarańczową skórkę, są owalne i duże, a przy tym bardzo chrupiące. To świadczy o najwyższej jakości i starannej selekcji najdorodniejszych i najsmaczniejszych orzechów.

Warto wiedzieć: Aby migdały na dłużej utrzymały swoją świeżość i chrupkość, warto trzymać je w lodówce. W ten sposób na dłużej zachowamy ich najcenniejsze wartości.

Dlaczego migdały są tak zdrowe?

Migdały to nieodłączny element odpowiednio skomponowanej diety osób aktywnych zawodowo. Dzięki zawartości magnezu te pyszne orzechy wspierają nasz układ nerwowy, jednocześnie pomagając w walce ze zmęczeniem i stresem. Migdały to również naturalne źródło miedzi, co sprawia, że są one najlepszym sposobem na piękny i zdrowy wygląd. Miedź bowiem pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry i włosów - w 100 g migdałów np. Bakalland zawarte jest 100% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek!

Prosto z plantacji... do Twojego domu

Ze względu na wyjątkową chrupkość oraz smak migdały bardzo często stosowane są w kuchni jako dodatek do ciast i lodów. Z racji na bogactwo tiaminy (witaminy B1), fosforu oraz wapnia doskonale sprawdzą się również jako samodzielna przekąska w szczególności dla najmłodszych oraz osób narażonych na zmęczenie i stres. Idealnie skomponują się również z ulubioną sałatką bądź koktajlem w postaci chrupiących płatków migdałowych, będących jednocześnie smacznym i pożywnym dodatkiem do śniadania.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy