Reklama

Reklama

Trzy złote zasady, gdy coś kłuje w boku i masz nerwoból

Przez dokuczliwe dolegliwości nie możesz się poruszyć ani głębiej odetchnąć. Sprawdź, jakie są sposoby, by się od nich uwolnić.

Większość z nas choć raz w życiu doświadczyła nieprzyjemnego kłucia w klatce piersiowej. Zwykle jego przyczyną jest stres, na który zbyt mocno reaguje serce. Dodatkowo sprzyja mu niedobór pewnych składników w diecie. 

1. Postaraj się zrelaksować i czekaj, aż... ból sam przejdzie. Tego typu dolegliwości zwykle mijają po kilku, kilkunastu minutach. Nie wzbudzaj ich na nowo poprzez myślenie o stresującej sytuacji, która ci się wcześniej przydarzyła. Zamiast tego wyobrażaj sobie coś przyjemnego, np. że odpoczywasz tak jak lubisz, w ukochanym ogródku, spacerując po lesie. 

Reklama

2. Sięgnij po przekąskę bogatą w magnez oraz witaminy z grupy B. Zjedz 2-3 małe kawałki gorzkiej czekolady i 1/2 banana. Od tej pory codziennie spożywaj pokarmy, dzięki którym serce będzie otrzymywało więcej dobroczynnych składników. Sięgaj też po: orzechy ziemne, groch, ziemniaki, kapustę, jabłka. 

3. Unikaj w tym dniu intensywnego wysiłku fizycznego, np. sprzątania, zakupów. Pozwól sercu wyciszyć się po zmaganiach ze stresem i bólem. Ale idź na spacer!  

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy