Reklama

Reklama

A może na zamek?

Święta poza domem mogą być naprawdę rodzinne. Jeśli hotel ma ofertę świąteczną, na pewno będzie choinka, Wigilia, kolędy. I wiele innych atrakcji.

Książ

Jego początki sięgają XIII wieku. Hotel przy Oślej Bramie należy do zamkowego kompleksu. Dzięki temu, spędzając tu Boże Narodzenie, będziemy mogli zwiedzić zamek w kameralnym towarzystwie, gdy jest nieczynny dla innych zwiedzających. Kto wie? Może trafimy na ślad Bursztynowej Komnaty, którą według legendy ukryto właśnie tutaj. Warto też zajrzeć do zamkowych stajni, w których wciąż mieści się jedna z najsłynniejszych hodowli koni w Polsce.

Ryn

W samym sercu Mazur czeka na nas prawdziwa przygoda z historią. Dla najmłodszych nawet nocleg w komnatach krzyżackich rycerzy będzie wielkim przeżyciem, a to dopiero początek świątecznych atrakcji. Będzie więc wspólne śpiewanie kolęd, rodzinne konkursy i zabawy (m.in. turniej bowlingowy). Zamkowy kuchmistrz poprowadzi lekcje gotowania w Akademii Kulinarnej, a "dowódca straży" zorganizuje Turniej Rycerski. Damy i kawalerowie będą mogli przebrać się w piękne suknie i rycerskie tuniki, zobaczyć pokazy walk i nauczyć się średniowiecznych tańców.

Reklama

Gniew

Kto postanowi spędzić tegoroczne Boże Narodzenie w Zamku Gniew, na pewno nie będzie się nudził. Wśród zaplanowanych atrakcji są: widowisko multimedialne "Spotkanie z Duchami", nocne zwiedzanie zamku z pochodniami, strzelanie z łuku lub kuszy, a także wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników. Goście będą też mogli wybrać się na kulig albo na przejażdżkę powozem po Starym Mieście. I jeszcze miła wiadomość - hotel akceptuje zwierzęta domowe.

Na Skale

To mogą być święta jak z bajki, bo Kotlina Kłodzka to jeden z najbardziej malowniczych regionów, a w pobliskim Międzygórzu znajduje się prawdziwy Ogród Bajek. W samym zamku atrakcji też nie brakuje. W czasie świąt będą koncerty w blasku świec, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, animacje dla dzieci, a dla dorosłych relaks w spa.

Tuczno

Puszcza, po której wędrują żubry, zamkowa fosa wpadająca do połączonych kanałami jezior, szybujące po niebie orły bieliki... Już sama przyroda Pojezierza Drawskiego gwarantuje niepowtarzalne wrażenia z pobytu w kameralnym hotelu Zamek Tuczno. Ród Wedel-Tuczyńskich, do którego zamek należał w dawnych czasach, słynął z zamiłowania do polowań. Do dziś tutejsze dania z dziczyzny słynne są w całym regionie i na pewno nie zabraknie ich na świątecznym stole. Na pierwszy dzień świąt zaplanowano popołudnie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i gorącym napitkiem dla dorosłych.


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje