Reklama

Reklama

Ale plama! czyli dobre maniery i domowe afery

Twoje dziecko umie czytać i liczyć, uczy się angielskich słówek i doskonale porusza się w Internecie. Czy z równą perfekcją potrafi odpowiednio się zachować w różnych życiowych sytuacjach: tych wyjątkowych, jak wizyta czy wyjście do teatru, i tych codziennych, jak wspólny posiłek, zakupy, przywitanie ze znajomymi czy rozmowa przez telefon?

Bohaterami naszych "ściągawek z savoir-vivre'u" jest rodzeństwo - Kinga i Makary - które nie zawsze umie się zachować, co prowadzi do śmiesznych, a czasem niezręcznych sytuacji. Porady grzecznościowe nie są tu ukazywane jako nikomu niepotrzebne, sztuczne zasady, ale sposób, jak zrobić na otoczeniu dobre wrażenie i uniknąć niepotrzebnych komplikacji czy narażenia się na śmiechy i szyderstwa, co dla dzieci bywa bardzo niemiłym przeżyciem. Poznanie podstawowych zasad właściwego zachowania daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i bycia "prawie" dorosłym, ułatwiając mu "bezbolesne" poruszanie się wśród rówieśników, a także kontakty ze starszymi.

Reklama

Dziecko może się nie tylko uczyć dobrych zasad na błędach innych, ale dzięki dużej dawce humoru łatwiej przyswoi dobre maniery, które nieraz wymykają się dziecięcej logice.

Książka uzupełniona jest satyrycznymi ilustracjami Mikołaja Kamlera.

Zofia Staniszewska - autorka bajek i baśni terapeutycznych, a także książek dla dorosłych, związana z Poznaniem. Kilka lat temu przeprowadziła się do domu pod lasem, gdzie hoduje konie, psy, koty, pająki, dzieci i męża. Lubi malować szybowce z ptasimi skrzydłami, pisać wiersze (jeżeli wychodzą), śmiech swoich dzieci, spacery z kotem Mordą i nieczesanie puchatej suczki.
Zofia Staniszewska
Ale plama! czyli dobre maniery i domowe afery

Wydawnictwo Zielona Sowa
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy