"Bałuckie Stolczyki". Mieszkanka Łodzi zrobiła wystawę z psich kup

Na łódzkich Bałutach powstała nietypowa wystawa. Otóż pewna mieszkanka postanowiła zrobić ją z psich kup. Celem kobiety było zwrócenie uwagi na problem, jakim jest niesprzątanie po czworonogach. Jak się okazuje, „Bałuckie Stolczyki” przyniosły zamierzony efekt.

article cover
Facebook123RF/PICSEL

"Bałuckie Stolczyki" w Łodzi. Wystawa z psich kup

Kobieta postanowiła każdą psią kupę oznaczyć chorągiewką i konkretnym numerem. W ten sposób na ulicy Górniczej powstała nietypowa wystawa pt. "Bałuckie Stolczyki".

Na co dzień tego problemu się nie zauważa, ale wyjechałam na tydzień z Łodzi i po powrocie zobaczyłam ile psich kup leży na trawnikach. [...] Niektóre kupy są tak duże, że wyglądają jak kopce kretów. Nie dość, że wygląda to okropnie, to w ich miejscu wiosną trawa już nie urośnie
powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" autorka wystawy.

Wystawa z psich kup przyniosła zamierzony efekt

Jak się okazuje, "Bałuckie Stolczyki" nie umknęły uwadze mieszkańcom Łodzi. Pani Iza początkowo w widoczny sposób oznaczyła 10 psich kup, a na następny dzień zostały od razu sprzątnięte. Na tym jednak kobieta nie zakończyła swojej inicjatywy.

Następnie oznaczyła kolejne odchody chorągiewkami. Ku jej zaskoczeniu, ktoś znów postanowił się ich pozbyć z trawnika. "Nie wiem, kto je sprząta. Ale widać, że akcja odniosła skutek" - powiedziała mieszkanka Bałut.

Co grozi za niesprzątanie po psie?

Nie tylko w Łodzi właściciele psów zapominają, że ich obowiązkiem jest sprzątanie pozostawionych przez czworonogów zanieczyszczeń. Problem ten istnieje także w innych częściach kraju.

Warto podkreślić, że za nieprzestrzeganie przepisu dotyczącego obowiązku usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psa grozi mandat. W polskich miastach przepisy w tej kwestii nieco się od siebie różnią, co nie zmienia faktu, że za nie posprzątanie po psie można słono zapłacić - nawet do 500 zł.

Sprzątanie psich odchodów jest obowiązkowe nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Są one siedliskiem drobnoustrojów, które zagrażają wszystkim ludziom, a zwłaszcza dzieciom z osłabioną odpornością.

***

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 46: Weronika KowalskaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas