Reklama

Reklama

Co podarować jej pod choinkę? Te prezenty mają wielką moc!

Książka to bez dwóch zdań najlepszy prezent bożonarodzeniowy dla każdej kobiety. Dlaczego? Pozwala choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, daje wytchnienie, jest wspaniałą podróżą dla wyobraźni, przynosi wiedzę i mnóstwo tematów do rozmyślań i rozmów. I czyni tyle dobra! Jeszcze przez kilka dni możecie korzystać z wyjątkowych aukcji charytatywnych. Książki, które na nich kupicie będą wspaniałym prezentem, pomogą też uratować życie Julki, małej bohaterki walczącej z groźnym guzem mózgu.

Julia Potocka ma siedem lat. W marcu 2017 roku jej rodzice usłyszeli dramatyczną diagnozę: dziewczynka ma złośliwego guza pnia mózgu DMG. Okazało się, że glejak jest tak rozległy, że lekarze oszacowali długość życia Julki na kilka tygodni. Natychmiastowa interwencja zespołu Centrum Zdrowia Dziecka sprawiła jednak, że guz został wycięty. Chorobę na krótko udało się opanować, choć guza nie usunięto w całości.

Drugi etap leczenia odbywał się już poza Polską. Dzięki staraniom lekarzy z Londynu, San Francisco i Monterrey, udało się wszczepić do głowy dziewczynki specjalne cewniki i podawać lek bezpośrednio do guza. To zatrzymało jego wzrost i przyniosło Julce chwilę wytchnienia. Zagraniczne leczenie nie byłoby możliwe, gdyby nie dobre serca internautów. Dzięki Waszej wrażliwości i hojności, podczas ubiegłorocznej zbiórki udało się zebrać aż milion złotych!

Reklama

Dziś rodzice Julii proszą o wsparcie po raz drugi. Na koncie zbiórki jest już spora spora kwota, ale wciąż brakuje wiele, by móc rozpocząć kolejny etap leczenia. Środki potrzebne są, by dziecko mogło wrócić do meksykańskiego Monterrey na dalszą kurację.

Do akcji możesz dołączyć tutaj, tu znajdziesz też więcej informacji o Julii:

https://www.siepomaga.pl/juliapotocka

W pomoc dla Julii włączyli się polscy pisarze, celebryci, najbardziej uznane polskie wydawnictwa. Olga Tokarczuk, Jacek Hugo-Bader, Andrzej Stasiuk, Anja Rubik, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, Kuba Wojewódzki i wielu innych twórców przekazało swoje książki z autografami i wyjątkowymi dedykacjami dla tych, którzy zdecydują się wylicytować je na specjalnych aukcjach i pomóc dzielnej Julce. Przyłączając się do aukcji nie tylko czynisz dobro, masz też szansę zdobyć wyjątkowe prezenty świąteczne.

Wszystkie aukcje dla Julki znajdziesz w tym miejscu:

https://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=47827679&page=1

Książka - najlepszy prezent pod choinkę!

Na aukcjach dla Julii Potockiej znajdziesz mnóstwo różnych tytułów. Dla babci, dla żony, dla przyjaciółki. Dla młodszej i nieco starszej. Dla szalonej podróżniczki i młodej matki. Dla lubiącej ambitne wyzwania książkowe i dla takiej, która nie czyta prawie wcale. Książka to dobry prezent dla każdej kobiety. Oto kilka podpowiedzi.

Dla amatorek świadomego życia

Kasia i Zosia Pilitowskie, "Jajko"

Jedz jedno jajko dziennie, codziennie - to recepta na zdrowie i długowieczność, którą na łamach ksiązki “Jajko" dzielą się Kasia i Zosia Pilitowskie, prywatnie mama i córka, właścicielki jednej z krakowskich restauracji.

Ale jajka to nie tylko dobroczynny wpływ na zdrowie. Jajko to wyjątkowy smak i składnik, który na setki sposobów można wykorzystać w tysiącach potraw. Autorki książki dzielą się z czytelnikami najlepszymi przepisami z jajkiem w roli głównej. Jajko z karmelem? Jajecznica z kardamonem? Desery z jajek? Jajko kiszone? Ta książka to prawdziwa skarbnica jajecznych przepisów!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/jajko-kasia-i-zosia-pilitowskie-z-dedykacja-i8187532

Anja Rubik, "#sexedpl - rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie"

Ta książka to wyjątkowy, nowoczesny, wszechstronny i bardzo kompetentny podręcznik na temat seksu. Składa się na niego 18 rozmów: odważnych, konkretnych, merytorycznych, pozbawionych stereotypów i pruderii. Kiedy jest najlepsza pora na pierwszy seks? Jaka metoda antykoncepcji jest najlepsza dla konkretnej pary? Co to jest sexting? Czytelnik książki znajdzie odpowiedź na te i wiele innych pytań. Książka powstała przede wszystkim z myślą o młodzieży, choć przyda się ona absolutnie każdej kobiecie, która czuje niedosyt wiedzy na tematy związane z seksem.

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/anja-rubik-sexedpl-z-autografem-autorki-i8248585

Jessica Meinhard, "Jak jeść słodycze i nie tyć?"

Jeść słodycze i nie tyć? Każda, absolutnie każda kobieta dałaby wiele, by dowiedzieć się, jak to robić. Tymczasem Jessica Meinhard przekonuje, że to możliwe. Co więcej, powołuje się na własny przykład - autorka schudła 17 kilogramów, nie rezygnując ze słodyczy. W książce znajdziemy więc mnóstwo przepisów na ciasta, desery i przekąski, które nie tuczą. Jakich składników użyć do przygotowania smakołyków w wersji fit? Czym zastąpić kaloryczne produkty? Jak robić pyszne desery wegańskie, bez glutenu i bez laktozy? Jessica Meinhard ma tę wiedzę. Warto skorzystać!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/jessica-meinhard-jak-jesc-slodycze-dedykacja-i8187475Dla fanek dobrej literatury

Marek Rabij, "Życie na miarę"

W 2013 roku, w Ashulii, jednym z miasteczek w Bangladeszu zawalił się budynek Rana Plaza. Podczas katastrofy zginęło 1200 osób, ponad 2500 odniosło obrażenia. Liczba zabitych i rannych sprawiła, że natychmiast określono to wydarzenie mianem największej współczesnej katastrofy budowlanej.

W Rana Plaza mieściły się fabryki odzieży. Te, w których powstają bluzki, spodnie i sukienki dla znanych europejskich sieciowych marek. Od lat wiele mówi się o tym, że odzież ta powstaje w Azji w warunkach skrajnego niebezpieczeństwa i wyzysku. Że realny koszt uszycia modnego t-shirtu to 10 złotych, choć w galerii handlowej zapłacimy za niech dziesięciokrotnie więcej.

To nie koniec szokujących faktów. Rana Plaza zawaliła się, bo zbudowano ją niezgodnie z projektem - dodano piętra by zmieścić na nich więcej szwaczek i więcej ciężkich maszyn szwalniczych. Gdy budynek zaczął płonąć, zamknięto wyższe piętra, by ratować sprzęt z niższych.

Marek Rabij, autor “Życia na miarę" był w Bangladeszu dwa razy - tuż po katastrofie i rok po niej. Co zobaczył? Jak to możliwe, że mimo niewyobrażalnej tragedii, europejskie centra handlowe nadal pełne są taniej, azjatyckiej odzieży? Warto sięgnąć po tę książkę!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/zycie-na-miare-z-dedykacja-marka-rabija-i8179279

Olga Tokarczuk, "Bieguni"

Jedna z najgłośniejszych i najhojniej nagrodzonych powieści ostatnich lat, której sława wyszła daleko poza Polskę. Olga Tokarczuk otrzymała za “Biegunów" Literacką Nagrodę Nike, a także Międzynarodową Nagrodę Bookera.

Tytułowi bieguni to prawosławny odłam starowierców. Wierzą oni, że świat pełen jest zła, a jedyną metodą na jego oswojenie jest bycie w nieustannym ruchu. Co my, współcześni, mamy wspólnego z biegunami? Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez miejsca i czasy. Podróż niesamowitą, bardzo osobistą i niezwykle wciągającą. Warto sprawdzić, na czym polega światowy fenomen tego tytułu i obdarować ukochaną kobietę egzemplarzem z autografem autorki!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/olga-tokarczuk-bieguni-z-autografem-autorki-i8179486

Dla mam i przyszłych mam

Anna Lewandowska, “Healthy Mom by Ann"

Ta płyta DVD to świetny podarunek dla każdej przyszłej mamy. Anna Lewandowska, mistrzyni karate, jedna z najsłynniejszych trenerek w Polsce, prywatnie żona Roberta Lewandowskiego i mama małej Klary przygotowała prawdziwe kompendium wiedzy dla ciężarnych. Na płycie znajdziemy bowiem liczne zestawy ćwiczeń dla kobiet w poszczególnych trymestrach ciąży, a dodatkowo trening wzmacniający, stretching oraz Karate Prenatal. Wszystkie ćwiczenia są dokładnie wyjaśnione przez Annę Lewandowską (która przygotowując materiał sama spodziewała się dziecka), na płycie nie brak też wskazówek od ginekologa Jacka Szymańskiego.

Płyta z autografem autorki!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/healthy-mom-by-ann-z-autografem-anny-lewandowskiej-i8177677

Maciej Stuhr, "Tata Tadzika"

“Tata Tadzika" to pozycja obowiązkowa dla każdej mamy: przyszłej mamy, młodej mamy, a nawet mamy z trochę dłuższym stażem. A także dla każdego ojca! To zbiór niezwykle zabawnych felietonów, które Maciej Stuhr publikował na łamach miesięcznika “Zwierciadło". Pierwszy z nich pojawił się, gdy Tadeusz, drugie dziecko aktora, miał pojawić się na świecie. Ostatni opublikowano, gdy syn obchodził drugie urodziny.

“Tata Tadzika" to nie poradnik ani podręcznik rodzicielstwa. To zbiór zabawnych historii o ojcostwie, kontakcie z synem, życiu w rodzinie, poważnych rozmowach, życiowych dylematach i codziennych sytuacjach pełnych śmiechu. A wszystko to na luzie, z ogromnym poczuciem humoru i lekkim spojrzeniem na świat. Tata Tadzika, czyli Maciej Stuhr po raz kolejny świetnie łączy żart z wnikliwą obserwacją tego, co w życiu najważniejsze. Warto!

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/maciej-stuhr-tata-tadzika-z-autografem-i8186680

Dla ciekawych świata

Beata Pawlikowska, "Blondynka na Wyspie Zakochanych"

Ta książka to powieść, komedia romantyczna w wersji książkowej. Ale - jak przyznaje sama autorka - historię napisało samo życie.

Na kartach “Blondynki na Wyspie Zakochanych" poznajemy dwoje ludzi, oboje samotnych, w bardzo odległych krańcach świata rozpoczynających swoją samotną podróż. Ona rusza do Ameryki Środkowej. Jest dzielna, odważna, nie boi się podróży w pojedynkę. Nie tęskni za miłością, a przynajmniej dobrze tę tęsknotę ukrywa. On wyrusza z Nowego Jorku, ale cel podróży ma ten sam. Spotykają się w samochodzie jadącym do dawnego miasta Majów w dżungli Ameryki Środkowej. I trudno będzie im się rozstać. Co wyniknie ze wspólnej podróży?

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/blondynka-na-wyspie-zakochanych-z-dedykacja-i8179459

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski, "Kukuczka"

“Kukuczka" to fascynujący portret najbardziej znanego polskiego himalaisty, jednego z najsłynniejszych w historii świata, drugiego zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum, któremu wejście na wszystkich 14 szczytów zajęło mniej niż 8 lat.

Ale książka duetu Kortko&Pietraszewski to znacznie więcej niż opis górskich sukcesów Jerzego Kukuczki. To wspaniała, wciągająca opowieść o życiowej pasji, która jest silniejsza niż strach, o granicach ryzyka, które bywają też granicami człowieczeństwa, o trudnych wyborach, życiu pełnym wrażeń i śmierci, która czai się za rogiem.

Autorzy książki skorzystali z bogatego materiału: pamiętników słynnego himalaisty, wspomnień jego żony, Cecylii oraz opowieściami uczestników jego wypraw. Jak to się stało, że niepozorny, małomówny chłopak ze Śląska stał się jednym z największych himalaistów na świecie?

Strona aukcji:

https://charytatywni.allegro.pl/kukuczka-d-kortko-m-pietraszewski-z-dedykacja-i8194750

Zachęcamy do udziału w licytacjach. Książki zdążą jeszcze dotrzeć przed Bożym Narodzeniem!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy