Reklama

Reklama

Cud z Warszawy

Romeo ginie, Julia żyje. Czy tak mógłby wyglądać początek wielkiej miłości? - zastanawia się Ignacy Karpowicz w nowej powieści.

Anna ma 31 lat. Zawodowo jest neurologiem, a prywatnie atrakcyjną (ma nadzieję, że nadal jeszcze), samotną kobietą (z naciskiem na samotną).

Mimo że ekscentryczności i wyobraźni mogłaby jej pozazdrościć sama Ally McBeal, w jej życiu nie dzieje się nic szczególnego - matka spiskuje przeciwko władzom spółdzielni, szef marzy o zdarciu z niej kitla, a sąsiad stale zajmuje jej miejsce parkingowe.

Wszystko zmienia się pewnego zwyczajnego dnia (poniedziałek), w zwyczajnym miesiącu (czerwiec), na jednej z warszawskich ulic... Następnego wieczoru Anna wprowadza się do Mikołaja. Zakłada jego szlafrok, podkrada mu perfumy i podbiera z szafy wyprasowane koszule. Przypadła również do gustu jego ukochanej babci. Jest tylko jeden problem - Mikołaj nie żyje. To znaczy nie oddycha, ale i nie stygnie...

Reklama

O autorze:

Ignacy Karpowicz (ur. 1976) - jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Laureat Paszportu Polityki 2010 za powieść Balladyny i romanse, nominowany wcześniej do tej nagrody za Niehalo (2006). Otrzymał dwie nominacje do Nike za Gesty (2009) oraz Balladyny i romanse (2011). Autor Uści - najgłośniejszej powieści ostatnich miesięcy.

Ignacy Karpowicz, Cud, Wydawnictwo Literackie. Premiera: e-book 5 września, w księgarniach 12 września.

 

Wydawnictwo Literackie
Dowiedz się więcej na temat: książka | Ignacy Karpowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje