Reklama

Reklama

​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!

Zamek Czocha

Reklama

Ten piękny, chętnie odwiedzany przez turystów zamek jest związany z mroczną historią. Joachim von Nostitz, właściciel zamku był posłem i często wyjeżdżał. Jak głosi legenda, jego żona, Ulryka, dopuściła się w tym czasie zdrady małżeńskiej i urodziła kochankowi dziecko. Plotki o niewiernej żonie dotarły do Joachima, który natychmiast powrócił do zamku. Gdy ujrzał ukochaną z niemowlęciem na ręku, kazał wrzucić ją do studni a dziecko zamurować w kominku w jednej z sal.

Jak głosi legenda, drastyczna śmierć sprawiła, że dusza Ulryki na zawsze została w zamku. Choć od dramatycznych wydarzeń minęło niemal 300 lat, duch Ulryki, zwany Białą Damą, stale przechadza się po jego salach, przyprawiając turystów od dreszcze.

Kaplica Czaszek w Czermnej

Wieś Czermna to dziś jedna z dzielnic Kudowy Zdroju. Kaplicę, na przełomie XVIII i XIX wieku, zbudował czeski ksiądz Václav Tomášek. Pewnego dnia zauważył w niej ludzkie kości. Razem z wezwanym grabarzem zaczęli odkopywać znajdujące się płytko pod ziemią szczątki, okazało się, że jest ich olbrzymia ilość. 


Były to szczątki ofiar wojny trzydziestoletniej, a także lokalnych epidemii cholery. Ksiądz Tomášek kazał wybielić czaszki i kości, a następnie wykorzystać je do budowy ossuarium, czyli wyłożonej kośćmi kaplicy. Ksiądz Tomášek przed dwie dekady zbierał znalezione w okolicy szczątki, a po śmierci sam spoczął w tym miejscu. Czermna do dziś jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów przyjeżdżających do Kotliny Kłodzkiej.

Dowiedz się więcej na temat: duchy | magia | objawienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje