Irańska historia miłosna

Dara i Sara to bohaterowie irańskiego elementarza. Dara i Sara to bohaterowie "Irańskiej historii miłosnej". Ale to nie jest prosta opowieść o miłości. Bo takiej w Iranie nie da się napisać.

article cover
Wydawnictwo WAB

Pisarz, który próbuje opowiedzieć historię Dary i Sary, próbuje wyprzedzić myśli cenzora. Pisze między skreślonymi wierszami. Mistrzowska, skrząca się dowcipem powieść, w której miłość i literatura wciąż muszą wymykać się cenzurze.
Powieść tak dowcipna, jak przerażające są mechanizmy cenzury. - "The Boston Globe"
Historia, którą układa się niczym kostkę Rubika. To wizja życia w Iranie, od której długo nie można się uwolnić. - "The New York Times"
Wyjątkowa książka. Pełen pasji i humoru obraz nonsensu w społeczeństwie rządzonym przez strach. - "The Times"
To proza zmysłowa jak najbardziej realistyczny sen [...]. Wielki triumf Mandanipoura. - "Los Angeles Times"
Pisarstwo Mandanipoura jest radosne i mądre zarazem, czarująco igra sobie ze słowami. - "The New Yorker" -Dowcipna i żywiołowa, Diaboliczna i wciągająca, Przerażająco zabawny portret totalitarnego szaleństwa.- "Bloomberg News"

To powieść pełna humoru - łączy zjadliwą ironię i inteligentny, nieco zuchwały dowcip. - "Bookpage"

Czarująca, mądra i pomysłowa opowieść o odwadze i wolności. - "Booklist"

Shahriar Mandanipour (ur. 1957) - jeden z najważniejszych współczesnych powieściopisarzy irańskich, redaktor naczelny pisma literackiego "Thursday Evening", tłumacz. W latach 1992-1997 objęty wydanym przez władze Iranu zakazem publikacji. Otrzymał nagrodę Best Film Critique na Press Festival w Teheranie (1994), Golden Tablet Award (1998) oraz Mehregan Award za najlepszą powieść dla dzieci (2004). Prawa do Irańskiej historii miłosnej (2009) kupili wydawcy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Korei i Włoch.

www.mandanipour.net

Wydawnictwo WAB
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas