Jedna z najtrudniejszych iluzji optycznych. Tylko kilka procent zauważy szczegół na obrazku

Iluzje optyczne to tak naprawdę wynik błędnej interpretacji naszego mózgu, który można określić jego "lenistwem". By pomóc w szybszym rozpoznawaniu obiektów, mózg może powodować pozorne wrażenia, które jednak nie są prawdziwe. Jedne z iluzji optycznych to stereogramy - obrazy przedstawione na płaszczyźnie w taki sposób, aby sprawiały wrażenie trójwymiarowego. Nasz mózg nie jest w stanie od razu rozpoznać obiektów na rysunku. Spróbuj jednak się przypatrzyć. Czy uda ci się dostrzec ukryte obiekty? Uwaga - wybraliśmy jeden z trudniejszych przykładów!

Czy uda ci się zauważyć co kryje się na tym zdjęciu?
Czy uda ci się zauważyć co kryje się na tym zdjęciu?Pinterestmateriał zewnętrzny

Przypatrz się obrazkowi. Co uda ci się dostrzec?

Jak rozszyfrować stereogram? Nie potrzebujesz do tego specjalnego sprzętu, jednak nie jest to banalne. Przybliż się do ekranu i spróbuj wpatrzeć się w jeden punkt. Patrząc w głąb obrazu, powoli oddal się do ekranu nie zmieniając ustawień oczu. Jeżeli nic nie dostrzeżesz od razu - nie poddawaj się. Wraz z ćwiczeniami, wzrok coraz szybciej zauważa złudzenie optyczne i jest w stanie rozpoznać obraz za nim się kryjący.

Mało kto jest w stanie zauważyć to na obrazku. Jak sobie poradzisz?

Czy udało ci się zauważyć co znajduje się na obrazku? To zadanie wcale nie należy do najłatwiejszych! Sprawne oczy mogą jednak zauważyć, że za złudzeniem optycznym kryje się postać kobiety siedzącej na ławce. Czy tobie się to udało?

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas