Reklama

Reklama

Kiedy John umiera...

"Kiedy odszedłeś" Maggie O'Farrell opowiada o miłości, smutku i oszustwie. O tym, jak czyny i wybory jednego pokolenia mogą wpływać na następne.

Alice Raikes na skutek wypadku samochodowego w stanie śpiączki trafia do szpitala w Londynie. I choć jej życie wisi na włosku, jej najbliższa rodzina zebrana wokół szpitalnego łóżka kłócąc się wspomina wydarzenia ostatnich lat i miesięcy. Na powierzchnię wypływają skrywane od dawna napięcia. Reminiscencje z przeszłości opowiadają o matce Alice (paskudnej zimnej kobiecie), babci (mądrej i ukochanej), siostrach (czułych i dalekich), przyjaciółce (bliskiej i wyrozumiałej), itd. Pojawia się też wątek trudnej miłości Alice do Johna. Trudnej, bo nieakceptowanej przez jej rodziców. Wątek ten staje się osią całej powieści. Kiedy John umiera, a Alice nie umie sobie poradzić z zaistniałą sytuacją - okazuje się, że wypadek był najprawdopodobniej próbą samobójczą.

Reklama

Maggie O'Farrell urodziła się w Irlandii Północnej w 1972 roku, dorastała w Walii i Szkocji. Pracowała jako dziennikarka w Hongkongu, była także zastępcą redaktora działu literackiego "Independent". Kiedy odszedłeś to jej debiut powieściowy, który przyniósł jej międzynarodową sławę oraz Nagrodę im. Betty Trask.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki.
Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Dowiedz się więcej na temat: Colin Farrell | john

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje