Kochana właśnie tak

"Chcę być kochana tak jak chcę" - prawdziwa rozmowa o prawdziwym życiu. I wesoła, i poważna. O związkach miłosnych, przyjaźniach, rodzicielstwie i byciu dzieckiem, i co najważniejsze o relacji z samym sobą. I dla kobiet i dla mężczyzn.

Książka jest zapisem rozmów terapeutycznych Katarzyny Miller i Ewy Konarowskiej. Tematy, choć różne, to przede wszystkim babskie: miłość, zazdrość, dzieci, a nawet pan Czesiek :-)

Reklama

- Gdy byłam pełna frustracji i pomieszania, szukałam odpowiedzi na pytania; dlaczego tak wiele rzeczy mi się nie udaje, choć tak bardzo się staram. - Dlaczego sypią się moje związki, mam wciąż konflikty z rodzicami, dzieci mnie nie cieszą, a w pracy huśtawka. Wtedy sama szukałam książki, która, pomogłaby mi żyć. Potrzebowałam uczciwości i prawdy o sobie, także tej trudnej prawdy, że może wcale nie jestem taka fajna, jak mi się wydaje - opowiada Ewa Konarowska.

- Kobiety, które napotykają w życiu problemy często nie decydują się na terapię. Poprzestają na zwierzaniu się przyjaciółkom, oskarżają wszystkich wokół. W gruncie rzeczy kręcą się w kółko. W ten sposób nie dochodzą do żadnych rozwiązań. Nie robią postępów, nie zdrowieją. Jeśli się idzie na terapię nie warto oszukiwać, bo w gruncie rzeczy oszukuje się samą siebie. I choć ta książka nie jest zapisem terapii, tylko rozmową z terapeutką (można ją nazwać paraterapią), pokazuje wartość przyglądania się sobie i korzystania przy tym z pomocy osoby przygotowanej do pomagania innym. Uważam, że niemal każdy tego potrzebuje. Ma trudne chwile, zapuszczone wewnętrzne ogrody, jest budowniczym zamków lub błędnym rycerzem. Warto zajmować się sobą. Potem jest łatwiej na świecie. To mogę uczciwe powiedzieć - mówi Ewa Konarowska.

- Chcemy mieć dobre związki, bardzo to dla nas ważne , a nie wychodzi tak łatwo. Nazbierałam już sporo doświadczeń w mojej pracy i w życiu i chciałam porozmawiać z kimś otwartym, kto szuka dobrych rozwiązań, żeby to było dostępne dla wielu,a nie tylko dla tej jednej osoby - dodaje Katarzyna Miller.

Ewa Konarowska

Dziennikarka po UW. Ma za sobą kilkanaście lat pracy reporterskiej w prasie codziennej, w Gazecie Wyborczej i Super Expressie. W ostatnim czasie redaktorka miesięcznika "Pani" i "Glamour". Teraz zajmuje się tłumaczeniami i redagowaniem książek. Pasjonuje się psychologią. Jest buddystką. Rozwiedziona. Mama Stasia i Adelki. Mieszka na wsi w domu z ogrodem. Ma dużo zwierząt. Lubi, kiedy ktoś ją karmi.

Katarzyna Miller

Ukończyła filozofię i psychologię na UW. Psychoterapeutka z 30-letnią praktyką. Współpracowała przy realizacji awangardowych programów "Synapsis", Instytutu Psychoneurologii, Instytutu Psychologii Zdrowia. Pracowała z alkoholikami i ich rodzinami. Prowadzi grupy terapeutyczne, szkoleniowe, treningi psychologiczne. Terapię indywidualną i małżeńską w prywatnym gabinecie "Radość życia". Ostatnio zajęła się ustawieniami rodzinnymi wg Berta Hellingera. Wykłada na Gender Studies na UW. Od lat pisuje do prasy, aktualnie głównie do "Zwierciadła". Często zapraszana do radia i TV. Wydała 2 tomiki wierszy: "Stołeczek" i "Ból jest jedwabiem". Układa piosenki. Śpiewa. Uwielbia tańczyć. Świetnie gotuje. Rozwiedziona, trwale zaprzyjaźniona. Mieszka w Warszawie. Uprawia ogródek na tarasie.

Dowiedz się więcej na temat: rzeczy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje