Reklama

Reklama

Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego

Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego to propozycja dla młodych czytelników w wieku 8-13 lat. Jej bohaterka Matylda, przyjechawszy z Warszawy do Krakowa na spotkanie z wujem, znanym archeologiem, gubi się.

"Wszystko zaczęło się od listu. A właściwie od pocztówki z widokiem Barbakanu nocą. Zawsze przecież od czegoś się zaczyna, cóż w tym dziwnego? Tym razem jednak wszystko było dziwne. Nawet ta pocztówka. Kiedy listonosz przyniósł listy, pocztówki wśród nich nie było! Matylda była tego absolutnie pewna, nawet dała rodzicom słowo honoru, słowo harcerza i verbum nobile, że listonosz wręczył jej tylko rachunki i katalog jakiejś firmy odzieżowej. A jednak chwilę później okazało się, że była również pocztówka!"

Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego to propozycja dla młodych czytelników w wieku 8-13 lat. Jej bohaterka Matylda, przyjechawszy z Warszawy do Krakowa na spotkanie z wujem, znanym archeologiem, gubi się. W poszukiwaniu wuja pomaga jej nowo poznany nastolatek Honoriusz. Po wielu perypetiach rozgrywających się w scenerii zabytkowego Krakowa odnajdują wuja dziewczynki na Rynku Głównym, gdzie trwają właśnie prace archeologiczne. Ale to wcale nie koniec przygód, tylko początek. Matylda, Honoriusz i wuj archeolog odkrywają razem tajemniczy tunel, który prowadzi ich do Krakowa z czasów Zygmunta Starego.
Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego
Beata Kołodziej

Reklama

Wydawnictwo Zielona Sowa
Dowiedz się więcej na temat: PROPOZYCJA | pocztówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy