Reklama

Reklama

​Kulinarny "Diabeł ubiera się u Prady"

"Foodie w wielkim mieście" autorstwa Jessiki Tom to historia prosto ze świata najlepszych nowojorskich restauracji, która udowadnia, że sukces nie zawsze ma słodki smak.

Tia Monroe chciała za wszelką cenę dostać się na wymarzony staż u sławnej autorki książek kulinarnych. Plan się nie powiódł, ale Tia niespodziewanie otrzymuje oszałamiającą propozycję. Legendarny nowojorski krytyk restauracyjny, Michael Saltz, chce, by była jego "podniebieniem" i pisała za niego recenzje. W zamian proponuje najlepsze jedzenie, stosy ubrań od sławnych projektantów i życiową szansę.

W przeciągu kilku tygodni jej świat wywraca się do góry nogami: kolacje w czterogwiazdkowych restauracjach, przystojni i znani szefowie kuchni, zakupy na Piątej Alei. Tia celebruje każdą chwilę i nawet udaje jej się przeboleć to, że pod jej recenzjami podpisuje się Michael Saltz.

Reklama

Choć umiera z chęci opowiedzenia bliskim i znajomym o nowym wspaniałym życiu, jej umowa z Saltzem nie może wyjść na jaw. Wszystko ma swoją cenę. Jedno kłamstwo goni drugie i coraz mniej przyjemnie jest prowadzić podwójne życie. 

Czy wymarzona kariera jest tego warta? Czy Tia popełniła błąd? Czy jej życie zmierza w dobrą stronę?

O autorce

Jessica Tom to nowojorska blogerka kulinarna. Początkowo pracowała w restauracji, pisała także recenzje kulinarne. Studiowała na uniwersytecie w Yale, gdzie pod okiem znanych autorów uczyła się pisać powieści. "Foodie w wielkim mieście" to jej pierwsza książka. Prawa do jej ekranizacji zakupiło Dreamwork Studios.

"Foodie w wielkim mieście", Jessica Tom. Wydawnictwo HarperCollins. Premiera: 14 września 2016.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje