Reklama

Reklama

Lekarka weterynarii nigdy nie chciałaby mieć tych 5 ras psów. Rozpętała burzę

Pies to bez wątpienia jeden z najlepszych przyjaciół człowieka. Przy wyborze przyszłego członka naszej rodziny nie należy kierować się jednak jego wyglądem, a przede wszystkim usposobieniem oraz potrzebami. Lekarka weterynarii, dr Whitney Terrell podzieliła się z internautami swoimi przemyśleniami. Powiedziała na zakup jakich pięciu ras psów nigdy by się nie zdecydowała. W komentarzach wybuchła prawdziwa dyskusja.

Stając przed wyborem odpowiedniej dla nas rasy psa nie należy kierować się wyłącznie jego wyglądem. Z natury towarzyski bądź nadpobudliwy pies będzie bowiem czuł się osamotniony, kiedy, z uwagi na naszą pracę, przyjdzie mu spędzać samotnie całe dnie w mieszkaniu. Tymczasem niezależny i trzymający się na dystans pupil poczuje się przytłoczony, kiedy będziemy poświęcać mu całą swoją uwagę.

Każda rasa jest inna - nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale również predyspozycje czy zachowania. Dlatego też dr Whitney Terrell postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wyboru przyszłego członka rodziny. Na TikToku opublikowała filmik, w którym przedstawiła pięć ras psów, na zakup których nigdy by się nie zdecydowała.

Reklama

Zobacz również: Psy w sypialni. Czy warto?

Na te rasy psów nigdy by się nie zdecydowała. "To nie moja bajka"

Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu lekarka weterynarii na pierwszym miejscu wymieniła niezwykle modne obecnie hybrydy stworzone z rasowych psów - cavaleria i pudla. Są to wszystkie rasy, których nazwy kończą się na "poo" lub "doodle". Co ciekawe, to właśnie one w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne wśród celebrytów.

Jak tłumaczyła, przy krzyżowaniu ras pod uwagę brany jest wyłącznie ładny wygląd. Dlatego też takie psy obciążone są wieloma chorobami.

Zobacz również: Pies na diecie wegetariańskiej? Nowa moda wśród właścicieli psów

Owczarek niemiecki i belgijski malinois. "Nie są odpowiednio przeszkolone"

Na dalszych pozycjach listy stworzonej przez lekarkę weterynarii znajduje się między innymi owczarek niemiecki oraz belgijski malinois.

Jak dodaje, zdaje sobie sprawę, iż sama nie byłaby w stanie odpowiednio wyszkolić takiego psa, gdyż najzwyczajniej nie ma na to czasu. Przestrzegła również osoby, które myślą o adopcji tej rasy psów.

Kobieta nie chciałaby również być posiadaczką ras brachycefalicznych lub o krótkim pysku - buldogów francuskich, mopsów czy shih tzu.

Zobacz również: Nie lekceważ tego, jak śpi Twój pies. Ta pozycja niepokoi

W komentarzach wybuchła burza. "Nie mogę w to uwierzyć"

Kobieta wymieniła również chihuahua, argumentując, iż bałaby się, że mogłaby go nadepnąć. Co więcej, przyznała, iż ta rasa psów lubi zazwyczaj wyłącznie swojego właściciela, dlatego też pozostali domownicy często mają z nim niełatwe życie.

Nie kupiłaby również grzywaczy chińskich i innych ras bezwłosych.

Obok sporządzonej przez lekarkę listy nie przeszli obojętnie internauci. W komentarzach pod udostępnionym przez nią wideo zaroiło się od komentarzy.

Zobacz również: "Nie" dla spacerów w lesie z psem? Zaskakujące stanowisko słynnej weterynarz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weterynarz | jaka rasa psa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy