Reklama

Reklama

Lekarz pokazał niesamowite nagranie z zabiegu z zakresu chirurgii płodu

Specjalista położnictwa i ginekologii dr n.med. Michał Lipa na swoim instagramowym profilu opublikował niesamowite nagranie. Lekarz pokazał, jak wygląda zabieg z zakresu chirurgii płodu.

Specjalista położnictwa i ginekologii dr n.med. Michał Lipa pokazał nagranie, na którym widać zabieg laserowej ablacji anastomoz naczyniowych przeprowadzonego w 16-tym tygodniu ciąży bliźniaczej jednokosmówkowej powikłanej zespołem TTTS, czyli zespołem przetoczenia między bliźniętami.

Zdaniem lekarza istotą zabiegu jest zlokalizowanie i zamknięcie naczyń we wspólnym łożysku za pomocą włókna laserowego. W ten sposób dochodzi do zahamowania postępującej wymiany krwi pomiędzy płodami.

Specjalista położnictwa i ginekologii już na wstępie podkreślił, że zabiegi z zakresu chirurgii płodu zaczynają się niepozornie, jednak lekarze nie są w stanie wszystkiego przewidzieć. Nie znają wcześniej odpowiedzi na pytanie, czy warunki do przeprowadzenia zabiegu będą dobre lub co dokładnie zobaczą przez kamerę. 

Reklama

Pod filmem opublikowano sporo miłych komentarzy, obserwujący nie kryli podziwu. Ponadto pojawiło się kilka wpisów kobiet, które również przeszły taki zabieg. 

Ponadto lekarz zapewnił, że film, który pokazał to jednie fragment tego, co trzeba zrobić, by wszystko zakończyło się pomyślnie. 

Czytaj więcej:

Laura Samojłowicz: Nie znoszę samotności

Gołda Tencer: Zapamiętajmy codzienność

Bracia Benjamina Buttona, czyli historia mężczyzn, który stali się dziećmi

Zobacz także:


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża jednokosmówkowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy