Ma zespół Downa i pracuje jako przedszkolanka. Poznajcie Noelię Garellę

Kiedy była dzieckiem, od jednej z nauczycielek usłyszała, że jest „potworem”. Dzisiaj ma 31 lat i sama uczy dzieci. Dla wielu z nich jest „ulubioną panią z przedszkola”.

W swoim kraju - Argentynie - jest jedyna. Na świecie jest tylko kilka takich jak ona. 31-letnia, mająca zespół Downa, Noelia Garella, pracuje jako przedszkolanka. Tym samym obala stereotyp, według którego niepełnosprawna intelektualnie osoba nie może zajmować się dziećmi. Ona to robi i co więcej - doskonale wywiązuje się ze swojego zadania.

Reklama

Garella opiekuje się grupą 2 i 3-latków. Do jej obowiązków należy pomaganie dzieciom w nauce pisania i czytania

O tym, że Garella zostanie zatrudniona w placówce zdecydowała dyrekcja przedszkola, rodzice dzieci i burmistrz miasta. Z biegiem czasu, nawet rodzice który byli przeciwni tej decyzji, uznali, że jej zatrudnienie było dobrym pomysłem.

- Zdaliśmy sobie sprawę, że ta praca to jej powołanie. Ma w sobie to, co dzieci cenią najbardziej - miłość - dyrektorka przedszkola,

Sama Noelia zaś, deklaruje w jednym z wywiadów, że uwielbia dzieci i praca z nimi zawsze była jej marzeniem.

 - Uwielbiam to. Nawet kiedy byłam mała, chciałam zostać nauczycielką, bo bardzo lubię dzieci - mówi Garella w rozmowie z dziennikarzami Agence France Press.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje