Reklama

Reklama

Milion Włochów pójdzie tylko do takiej restauracji, gdzie jest internet

Milion Włochów pójdzie tylko do takiej restauracji, gdzie jest dostęp do internetu - wynika z przeprowadzonego sondażu. W jego analizie odnotowano, że obecność wi-fi ma wpływ na coraz więcej zwyczajnych codziennych czynności oraz wybór miejsca na wakacje.

Przed rozpoczęciem wielkanocnych ferii i dwóch długich weekendów we Włoszech na przełomie kwietnia i maja przedstawiono rezultaty ankiety, które - jak podkreślają media - muszą być ważną wskazówką dla całej branży usługowej i turystycznej.

Zauważa się, że mało przemawia do wyobraźni wynik sondażu, wskazujący, że 5,6 proc. mieszkańców Italii pójdzie do lokalu, w którym jest dostęp do internetu. Ale trzeba pamiętać, że to jest w rzeczywistości około miliona klientów - dodano. Internetu przy stole restauracyjnym bardziej potrzebują kobiety niż mężczyźni.

83 proc. Włochów w wieku od 18 do 60 lat deklaruje, że nie może obyć się bez internetu w czasie urlopu. Jedna trzecia turystów przy wyborze hotelu lub domu wakacyjnego kieruje się dostępem do sieci, najlepiej bezpłatnym.

Reklama

Dwie trzecie uczestników sondażu, opublikowanego na platformie Facile.it, chce mieć możliwość korzystania z internetu także w samolocie, na co obecnie pozwalają niektóre linie. W tej grupie zdecydowanie przeważają mężczyźni. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje