Reklama

Reklama

Minibiuro w domowej przestrzeni

W dzisiejszych czasach wielu ludzi pracuje na komputerze i część swojej pracy przenosi do domu. Jak przekonuje projektantka wnętrz Aleksandra Dobrzyniecka, praca w domu to wyzwanie, bowiem zawsze jesteśmy narażeni na inny przedmiot, który nas rozproszy...

"W domu zawsze znajdzie się coś, co zwróci na siebie naszą uwagę i zachęci do korzystania z niego, np. telewizor. Warto zatem znaleźć miejsce, które będzie estetyczne, z minimalnym widokiem - takim, który pomoże nam skupić się na wykonaniu pracy. W domu zacisznym miejscem może stać się "uszaty fotel", który nieco nas ukryje i odetnie od otoczenia. Aby dodać więcej wygody zainwestujmy w podnóżek i podkładkę pod laptopa" - mówi projektantka wnętrz z Centrum IKEA dla Firm.

Okazuje się, że niekoniecznie musimy zaopatrywać się w profesjonalne biurko. "Wystarczy stół jadalniany z odpowiednio dobranym wygodnym krzesłem. Jeśli decydujemy się na osobne biurko, pamiętajmy o organizacji" - podkreśla Dobrzyniecka i dodaje, że istnieje wiele rozwiązań, które pomagają szybko zaprowadzić porządek po wykonanej pracy.

Reklama

W biurowej przestrzeni domowej - niezależnie od tego, gdzie wykonujemy pracę, czy w fotelu, czy przy stole - bardzo ważna, jak zauważa ekspertka, jest kwestia oświetlenia. "Przy pracy z laptopem warto mieć włączone dwa punkty świetlne, które pomogą zmniejszyć nam kontrast pomiędzy ekranem monitora a otoczeniem. Może być to zwykła lampa podłogowa i lampa sufitowa. Oświetlenie wpływa nie tylko na jakość pracy, ale także na nasz nastrój. W doborze odpowiedniego światła, w zależności od pory dnia, może pomóc nam inteligentny system do zarządzania oświetleniem" - tłumaczy.

Drugim ważnym przedmiotem jest siedzisko. "W domu, podobnie jak w przestrzeniach networkingowych, możemy zmieniać nasze położenie, stąd nie jesteśmy narażeni na osiem godzin spędzonych przy biurku w jednej pozycji. Możemy usiąść w fotelu, gdy odpowiadamy na pocztę email. Natomiast, gdy rozliczamy księgowość, wygodnie usiąść przy stole i wykorzystać dużą jego przestrzeń na rozłożenie dokumentów" - radzi.

Dobrzyniecka domową przestrzeń poświęconą do pracy proponuje udekorować roślinami. "Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, wprowadźmy zieleń do domu" - kwituje. (PAP Life)

autorka: Paulina Persa

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje