Najszybsza policjantka w Polsce. Przestępcy nie mają z nią szans

Kamila Ciba to 27-letnia policjantka, która z sukcesami łączy pracę zawodową ze swoją największą pasją, jaką jest lekkoatletyka. Jej największym marzeniem jest start w Olimpiadzie. Kobieta prowadzi również profil w mediach społecznościowych, gdzie ze swoimi obserwatorami dzieli się kulisami swojej pracy i sportowej pasji.

Kamila Ciba jest prawdopodobnie najszybszą policjantką w Polsce
Kamila Ciba jest prawdopodobnie najszybszą policjantką w PolsceInstagram/@kamilaciba123RF/PICSEL

Kamila Ciba jest nieustraszoną przeciwniczką nie tylko dla złodziei, ale również dla swoich rywalek lekkoatletycznych. 27-latka na co dzień pracuje w policji, jednak jej największą pasją są biegi sprinterskie.

Postrach złodziei i sportowych rywalek

Marzeniem Kamili Ciby, która wzbudza postrach wśród grasujących bandytów, jest start w igrzyskach olimpijskich w 2024 roku w Paryżu. We wrześniu 2021 roku dołączyła do szeregów wielkopolskiej policji. Służy w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W 2021 roku byłam już po studiach, miałam ambicje sportowe, ale chciałam też postawić na coś poza sportem. Wiedziałam, że chcę nosić mundur. Zastanawiałam się tylko nad formacją i kolorem munduru. Wybór padł na policję i to była dobra decyzja
przyznaje policjantka w rozmowie z mediami

Sportowe osiągnięcia wielkopolskiej policjantki

Kamila Ciba sportowo specjalizuje się w biegach sprinterskich. Policjantka jest  25-krotną medalistką Mistrzostw Polski na dystansie 60 m, 100 m, 200m, 4x100 m w latach 2009-2022. Z kolei dwa lata temu zajęła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Świata Sztafet na dystansie 4x200 m.

Pierwsze kroki w sporcie stawiałam pod okiem mojego dziadka, trenera lekkiej atletyki. Po namowach swojej babci zaczęłam naukę w liceum sportowym w Dąbrowie Górniczej. Igrzyska? Tak, to jest mój cel
mówiła w rozmowie z "Faktem" Kamila Ciba

Jej największym marzeniem jest występ na igrzyskach olimpijskich. Na poprzednie w Tokio w 2021 roku nie udało się jej zakwalifikować, ale kolejną  szansę na spełnienie tego marzenia będzie miała za półtora roku na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Tym samym 27-latka ma szansę być pierwszę w historii policjantką-lekkoatletką, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich.

***

Zobacz również:

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 40: Michał SzczygiełINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas