Reklama

Reklama

Nawiedzony dom przy Kosocickiej w Krakowie. Jaka jest jego historia?

Nieistniejący już, nawiedzony dom przy ulicy Kosocickiej 8 w Krakowie wzbudzał zainteresowanie śmiałków, którzy chcieli upewnić się, czy zjawiska paranormalne rzeczywiście występują. Chociaż istnieje kilka teorii dotyczących bytów, które miały nawiedzać budynek, żadna nie została potwierdzona. Mimo to do dziś wiele osób wierzy, że dom na obrzeżach Krakowa był nawiedzony przez duchy.

Miejsca jak z horroru

Mało kto przyznaje się, że wierzy w zjawy i upiory, ale w Polsce nie brakuje owianych tajemnicą miejsc, od których wiele osób stara się trzymać z daleka. Mowa tu m.in. o dawnym szpitalu psychiatrycznym w Owińskach, w którym rzekomo do tej pory słychać jęki i śmiechy byłych pacjentów czy nawiedzonym przez ducha oficera komisariacie w Konstancinie-Jeziornej.


Już na samą myśl o tych miejscach czuć niepokój. Na tym jednak nie koniec, bo takie miejsca można znaleźć w każdej części kraju. Chociaż nie wiadomo, ile jest prawdy w opowieściach, to trzeba przyznać, że napawają strachem. Tak jest, chociażby w przypadku tajemniczego domu w Krakowie. 

Jeszcze do niedawna przy ulicy Kosocickiej 8 w Krakowie stała opuszczona, niedokończona willa. Przez lata pojawiło się mnóstwo historii mówiących, że budynek ma niegościnnych lokatorów, którzy straszą każdego śmiałka przechodzącego przez próg willi.

Nawiedzony dom w Krakowie

Niechlubne miano "nawiedzonego" dom uzyskał już lata temu. Nie tylko przez straszliwe opowieści, ale także przerażające napisy na ścianach. Chociaż widok z zewnątrz nie zachęcał, to nie brakowało osób, które na własnej skórze chciały poczuć obecność istot z zaświatów. 

Reklama

Miłośnicy adrenaliny i niewytłumaczalnych zjawisk swoją wizytę w domu na Kosocickiej wspominali z przerażeniem w oczach. Według wielu źródeł mury willi miały skrywać ołtarzyki i leżące na ziemi dewocjonalia. 

Jedna z opowieści mająca być potwierdzeniem, że krakowska willa rzeczywiście była nawiedzona, mówi o robotnikach pracujących przy budowie autostrady. Mieli skusić się na spędzenie nocy w murach domu. Historia jednak głosi, że pełni lęku i strachu opuścili go już po kilku godzinach. 

Mroczne historie

Powstało kilka teorii mówiących, dlaczego mury domu zamieszkują duchy. Każda z nich jest zupełnie inna, jednak żadna z krążących opowieści nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości. To, co je łączy, to fakt, że od każdej jeży się włos na głowie. 

Pierwsza z nich mówi o tym, że za budową domu stoją dwaj bracia, jednak podczas prac w latach 70. ubiegłego wieku doszło między nimi do kłótni, w wyniku której jeden z braci odebrał życie drugiemu. Druga z historii obecność duchów próbuje wytłumaczyć tym, że na działce, na której postawiono willę, przed laty znajdował się cmentarz, a brak poszanowania zwłok objawił się klątwą. Inna opowieść natomiast sugeruję, że w domu starszy z powodu samobójczej śmierci właściciela. 

Jaką tajemnice skrywały mury domu, nie dowiemy się już nigdy. Dom przy ulicy Kosocickiej 8 w Krakowie w 2016 roku został zrównany z ziemią. 

***

Zobacz także:

Nietypowe zawody. Profesjonalny tester nawiedzonych domów

Nawiedzone miejsca. Gdzie można spodziewać się duchów?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nawiedzony dom | nawiedzony dom w Krakowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy