Reklama

Reklama

Niezwykła siła jedwabiu

"Jedwab" to pierwsza część trylogii autorstwa Penny Jordan - powieść o niebezpiecznych romansach, skandalach, intrygach, ale przede wszystkim o wielkiej pasji do jedwabiu.

Główną bohaterką powieści jest Amber Vrontsky, która należy do rodziny Pickfordów. Najważniejszą osobą w rodzinie jest Blanche, babcia Amber, dla której bardzo ważna jest pozycja społeczna. Dla swojej wnuczki pragnie męża z kręgów arystokracji. Sama, będąc młodą osobą, bardzo chciała spotkać kogoś takiego. Jednak mimo ogromnego majątku, jaki ma dzięki przędzalni jedwabiu, nigdy nie udało jej się dostać w szeregi arystokracji.

Amber woli zaś przeżyć życie po swojemu, realizując własne pasje i jednocześnie nie zaprzepaszczając tradycji rodzinnej. Rodzice przekazali jej całą pasję do łączenia jedwabiu z odpowiednim projektem, w efekcie czego powstawały prawdziwe dzieła sztuki włókienniczej. To miał być dar dla niej, a ona poprzysięgła sobie, że nie zawiedzie rodziców i spełni ich marzenie - czytamy w książce.

Reklama

Jednak nie mogąc sprzeciwić się woli babci, zostaje wprowadzona w świat arystokracji. Podróżuje do Londynu, Paryża, Berlina, a także na Daleki Wschód, gdzie poznaje życie na salonach, świat nielegalnych związków, hazardu, narkotyków, skandali, wielkiego blichtru i splendoru. Jednak czy świat ten jest tym, o którym marzy? Czy sprzeciwi się woli babci, czy pozostanie wierna swoim ideałom i marzeniom?

Akcja "Jedwabiu" rozgrywa się w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku, w kręgach uprzywilejowanej klasy społecznej. Jednak przede wszystkim jest to opowieść o wielkiej pasji i miłości do jedwabiu, który jest najmocniejszy i najlepszy ze wszystkich materiałów, czysty i silny jak miłość.

Kolejne części trylogii ukażą się w lutym oraz czerwcu przyszłego roku.

Wydawnictwo G+J

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje