Reklama

Reklama

​"Nonecks", czyli zwierzęta bez szyi, jednym z zabawniejszych profili na Instagramie

Zwierzęta mają niewątpliwie zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Już samo oglądanie zdjęć i filmików z uroczymi zwierzętami pozwala zmniejszyć stres i niepokój.

A jeśli chcemy czerpać z tego jeszcze więcej radości, warto odwiedzić na Instagramie profil, który ilustruje, jak popularne zwierzęta wyglądałyby bez szyi. Dokładnie tak... W takim wydaniu nawet groźny tygrys przypomina potulnego mruczka.

Reklama

Gdyby się nad tym zastanowić, chyba mało kto wyobrażał sobie, jak wyglądałaby żyrafa bez swojej długiej szyi czy złowieszczy tygrys, albo niedźwiedź. Na pewno już nie musimy się nad tym pochylać, co więcej możemy to zobaczyć. Jeden z profili na Instagramie "nonecks" - sama nazwa przywodzi na myśl egzotyczny gatunek zwierząt - pokazuje, jak wyglądałyby bez szyi. Efekt jest dość zabawny, w niektórych przypadkach zaskakujący i okazuje się, że niektóre zwierzęta bardzo zyskują na uroku.

Efekt niektórych przeróbek wykonanych przez Chase'a - autora i twórcy - jest przekomiczny. Sam profil powstał trochę z nudów a trochę z ciekawości. Jak wyjaśnia sam twórca, kiedyś natknął się na takie przerobione zdjęcia, uznając je za bardzo zabawne, sam postanowił stworzyć galerię takich osobliwości.

Zatem jeśli doskwiera nam zły nastrój, warto odwiedzić ten profil i poznać nowy "gatunek" nonecksów. A powodów, aby je podziwiać jest sporo. Jak wskazują badania przeprowadzone przez University of Leeds oglądanie uroczych zwierząt może przyczynić się do zmniejszenia stresu i niepokoju.

W badaniu przeanalizowano, jak oglądanie zdjęć i filmów przedstawiających urocze zwierzęta przez 30 minut wpływa na ciśnienie krwi, tętno i niepokój. Okazało się, że obniża to ciśnienie krwi i zmniejsza niepokój i lęk nawet o 35 proc. Zatem jeśli nie mamy obok siebie czworonożnego przyjaciela, który swoją obecnością łagodzi wszelkie stresy, nacieszmy chociaż oczy i uspokójmy skołatane nerwy widokiem rozkosznych, a czasem dziwnych i pokracznych, zwierząt.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy programTUTAJ>>>

Dowiedz się więcej na temat: zwierzaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje