Reklama

Reklama

Pięć surrealistycznych miejsc stworzonych przez naturę

Wyglądają tak surrealistycznie, jak z obrazu Salvadora Dali, ale stworzyła je natura. Kanion Antylopy w USA, podziemna sieć pełna grot i kaskadowych basenów we Francji, gigantyczne lustro czy obca planeta w Boliwii. Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych dla podróżników, przedstawia pięć miejsc, w których istnienie aż trudno uwierzyć.

Polacy wybierając destynacje swoich podróży coraz częściej poszukują wyjątkowych przeżyć. Jak wynika z badań Diners Club Polska, ponad 41 proc. rodaków w czasie podróży chce przede wszystkim poznawać nowe miejsca. Szukając nietypowych lokalizacji warto wybrać te, które można zobaczyć tylko w jednym miejscu na świecie. Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych dla podróżników, przedstawia pięć surrealistycznych miejsc, które stworzyła natura.

Kanion Antylopy - widoki warte miliony

Reklama

Kanion Antylopy znajduje się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. Powstał na skutek erozji piaskowca, natomiast jego wygładzone ściany są wynikiem wymywania przez silne powodzie. Ze względu na ich nagłe występowanie, kanion można  zwiedzać tylko z przewodnikiem. Kanion Antylopy jest najczęściej odwiedzanym tego typu miejscem na południowym zachodzie USA, głównie z powodu niepowtarzalnych widoków i łatwą dostępność dla turystów. Jest on również prawdziwą mekką dla fotografów, którzy przyjeżdżają z całego świata, by uchwycić spektakularne promienie słońca wpadające przez szczeliny kanionu. Zdjęcie, które zrobił w tym miejscu fotograf Peter Lik przeszło do historii fotografii i Księgi Rekordów Guinessa. Prywatny kolekcjoner zapłacił za nie aż 6,5 mln dol.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje