Przystanek Marzenie

W Przystanku Marzenie liryzm i humor, literacka anegdota i oryginalna refleksja egzystencjalna, to co osobiste i to co uniwersalne - splatają się w jedno tworząc barwny gobelin narracyjny.

article cover
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Przystanek Marzenie to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego przez czytelników i krytykę "dziennika z przełomu wieków" pt. Koncert dla nosorożca. Pisali o nim m.in.: Ryszard Kapuściński - "To proza, która wciąga, zjednuje i podbija czytelnika swoją szczerością, rzetelnością i urodą".

Anna Dymna - "Autor jest wspaniałym obserwatorem i psychologiem. Potrafi najzwyklejsze codzienne zdarzenia, zasłyszane rozmowy, a przede wszystkim osobiste przeżycia, włącznie z tymi najbardziej bolesnymi, szpitalnymi, przemienić czystą poezję".

Ireneusz Kania - Koncert dla nosorożca to moim zdaniem jeden ważniejszych współczesnych, osobistych głosów naszych wybitnych twórców".

Profesor Bolesław Faron - Koncert dla nosorożca różni się od dzienników Dąbrowskiej, Nałkowskiej, Herlinga-Grudzińskiego, Gombrowicza czy Lechonia. Jest w tym kontekście dziełem na wskroś samodzielnym".
Józef Baran
Przystanek Marzenie

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas