Reklama

Reklama

Quiz dla prawdziwych patriotów. Sprawdź, ile wiesz o niepodległości Polski

11 listopada, czyli Święto Niepodległości Polski, jest ściśle związane z wydarzeniami, które miały miejsce w latach 20, XX wieku. W jaki sposób nasz kraj odzyskał wolność, jacy ludzie i zdarzenia, sploty przypadków i łuty szczęścia do tego doprowadziły? Tę wiedzę powinien posiadać każdy Polak.

Niepodległość Polski to szeroki termin i nie można sprowadzać go wyłącznie do wydarzeń historycznych, jednak nie moglibyśmy cieszyć się suwerennością, gdyby nie zdarzenia i ludzie z początków XX wieku. Proces odzyskiwania niepodległości był długi i złożyło się na niego wiele elementów. Od sytuacji międzynarodowej, przez działania dyplomatyczne, tworzenie armii, walki na frontach I wojny światowej, po wybitnych i charyzmatycznych przywódców oraz niepodległościową postawę Polaków. O te i wiele innych kwestii pytamy w naszym teście.

Reklama

Pytania mają różny poziom trudności dlatego, jeśli nie znasz odpowiedzi na wszystkie — nie przejmuj się. Zachęcamy jednak do uzupełniania braków w wiedzy, bo poznawanie historii swojego kraju, to także patriotyzm.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quizy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy