Reklama

Reklama

Są bliźniaczkami i skończyły 100 lat. Ich sekret na długowieczność jest świetny!

Bliźniaczki z Maryland skończyły 100 lat i dzielą się przepisem na długowieczność i dobrą formę w późnym wieku. To może zaskoczyć - kobiety po prostu piją codziennie kieliszek wina!

Bliźniaczki Elaine Foster i Evelyn Lowe z Bowie w Maryland (USA) w marcu skończyły 100 lat. Mimo wieku, kobiety są cieszą się doskonałym zdrowiem, są bardzo aktywne i żyją pełnią życia, zawstydzając młodsze od siebie kobiety - grają w gry komputerowe, płacą rachunki online za pomocą swoich iPhone'ów i regularnie się ruszają. Obie są wdowami i pracowały dla rządu przed przejściem na emeryturę.

⁠Siostrom pomaga prawnuk Evelyn, Darvell Green, który mieszka z nimi w ich domu w Bowie. Mężczyzna pomaga im przy lekarstwach, kupuje artykuły spożywcze i gotuje, ale poza tym kobiety robią wiele rzeczy same.

Reklama

Jaki jest sekret sióstr na taką formę? To może zszokować i ucieszyć wiele osób! Bliźniaczki zdradzają, że codziennie rano jedzą bekon i jajka. Każdego dnia piją także... kieliszek wina. Elaine Foster zapytana, czy woli czerwone czy białe wino, odpowiedziała, że "nie ma to znaczenia, o ile nie jest za słodkie i nie jest gorzkie". Kobieta lubi także sangrię, choć, jak mówi, od dawna jej nie piła.

⁠- Jeśli dożyję 100 lat, chciałbym być w ich stanie - podkreślił 27-letni Darvell Green. 

- Pytam moją prababcię przez cały czas - co robisz, aby zachować zdrowie i żyć tak długo? Tak naprawdę nigdy nie wchodzi w szczegóły, ale zawsze mówi, że pije wino - zdradza prawnuk seniorki.

Obie kobiety paliły papierosy lata temu, ale zrezygnowały z tego. Poza zapaleniem stawów siostry cieszą się dobrym zdrowiem i nie muszą zbyt często odwiedzać lekarza. 

- Raz w roku chodzę na kontrolę - powiedziała Foster. - Myślę, że każdy powinien.

Eksperci, którzy badają długowieczność, twierdzą, że stulatkowie rodzą się z odpowiednią kombinacją genów ochronnych, co pomaga im w powolnym starzeniu się i zmniejsza ryzyko chorób związanych z wiekiem.


* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje