Siostry z USA ustanowiły nowy rekord świata. Łącznie mają aż 571 lat

Łączny wiek sześciu, żyjących sióstr z amerykańskiego stanu Missouri wynosi aż 571 lat, dzięki czemu kobiety znalazły się w Księdze Rekordów Guinnessa. Najmłodsza z sióstr ma 88 lat, natomiast najstarsza 101 lat. Zapytane przez dziennikarzy o sposób na swoją długowieczność zgodnie odpowiadają, że Bóg był dla nich łaskawy.

Sześć sióstr ustanowiło rekord świata w swoim łącznym wieku, który wynosi ponad 570 lat.
Sześć sióstr ustanowiło rekord świata w swoim łącznym wieku, który wynosi ponad 570 lat. 123RF/PICSEL

Sześć sióstr w Księdze Rekordów Guinnessa. Łącznie mają aż 571 lat

Sześć sióstr ustanowiło rekord świata w swoim łącznym wieku, który wynosi ponad 570 lat. Najstarsza z sióstr o imieniu Norma ma 101 lat. Lorene 13 lipca skończy 99 lat, Maxine żyje od 97 lat, Doris w czerwcu skończyła 94 lata, a Margaret niebawem będzie mieć 91 lat. Z kolei najmłodsza Elma w lipcu skończy 89 lat.

Norma mieszka obecnie w Ohio, a pozostała piątka - Lorene, Maxine, Doris, Margaret i Elma - nadal w Missouri, gdzie się wychowały. "Pomimo sporadycznych kłótni Elma twierdzi, że ona i jej siostry nigdy nie były na siebie złe. Często wyruszały na wspólne wycieczki, nosząc koszulki z numerami oznaczającymi ich kolejność urodzenia" - czytamy na oficjalnej stronie Księgi Rekordów Guinnessa.

Decyzję o skontaktowaniu się z Księgą Rekordów Guinnessa podjął syn najstarszej siostry - Normy, Dean, który podejrzewał, że łączny wiek sześciu, żyjących sióstr może być największy na świecie. W tym celu siostry złożyły ponad 100 dokumentów, w których znajdowały się m.in. akty urodzenia, świadectwa szkolne, zeznania świadków, nagrania wideo i fotografie.

Wszystkie siostry urodziły się w Farmington w latach 1923-1935 i były córkami Stanleya i Ethel All. Ich ojciec był stolarzem, natomiast matka zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci.

Rekord sióstr jest szczególnie imponujący, zwłaszcza jeśli weźmiemy uwagę fakt, że średnia długość życia kobiet w USA wynosi obecnie 79 lat i 3 miesiące. Wszystkie siostry przekroczyły już tę granicę. Trzy siostry nadal mieszkają we własnych domach, dwie przebywają w ośrodkach opieki, a najstarsza Norma niedawno zgłosiła się do ośrodka dla osób borykających się z problemami z pamięcią.

Kobiety w wywiadach często wspominają swojego brata Stanleya, który miałby w tym roku 102 lata, ale niestety zginął w wypadku rowerowym w wieku 81 lat.

"Myślę, że tata byłby zachwycony rekordem świata i bardzo dumny ze wszystkich swoich sióstr, ponieważ wszystkie były dla niego całym światem" - powiedziała w jednym z wywiadów córka Stanleya.

Rekord sióstr jest szczególnie imponujący, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że średnia długość życia kobiet w USA wynosi obecnie 79 lat i 3 miesiące
Rekord sióstr jest szczególnie imponujący, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że średnia długość życia kobiet w USA wynosi obecnie 79 lat i 3 miesiące123RF/PICSEL

Siostry zdradzają sekret swojej długowieczności

Siostry zapytane o sposób na tak długie życie odpowiedziały zgodnie, że "najwidoczniej otrzymały od stwórcy taki dar i Bóg jest dla nich łaskawy". Kobiety dodały także, że długowieczność zawdzięczają również swojemu poczuciu humoru, dystansowi do otaczającej ich rzeczywistości i nietraceniu czasu na niepotrzebne kłótnie między sobą.

„Zbliżenia”. Dorota Kośmicka. O odkrywaniu gwiazd i recepcie na hit serialowyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}