Reklama

Reklama

Sprząta najbardziej zabrudzone mieszkania. Ma miliony fanów

Utrzymywanie porządku w domu, a co za tym idzie – regularne sprzątanie, to dla wielu ludzi przykry obowiązek. Wśród nas są jednak i tacy, dla których odkurzanie, wycieranie kurzu, szorowanie fug czy mycie podłogi sprawią nie lada frajdę. Jedną z takich osób jest pewna Tiktokerka z Finlandii, która wychodzi z założenia, że im brudniej, tym lepiej.

Urodzona, by sprzątać

Auri Kananen nazywana jest królową sprzątania, a jej zmagania z zagraconymi i brudnymi mieszkaniami śledzi na jej TikToku ponad 7 milionów internautów. Kobieta pochodząca z Finlandii w mediach społecznościowych dzieli się swoimi trikami na efektywne sprzątanie, ale przede wszystkim pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej uporządkować ich przysłowiowe cztery kąty, pracując zupełnie za darmo.

Auri od najmłodszych lat dbała o porządek swojego pokoju, a samo sprzątanie sprawiało jej wiele radości. Będąc w liceum, zamieściła ogłoszenie, w którym oferowała swoją pomoc przy sprzątaniu mieszkań, dzięki czemu właśnie w ten sposób zaczęła zarabiać pierwsze pieniądze.

Reklama

Gdy zaczęła studia na kierunku zarządzanie i hotelarstwo, wpadła na pomysł, by swoimi radami związanymi ze skutecznym sprzątaniem, dzielić się z internautami. Niewinny filmik ze sprzątania kuchni znajomych i zamieszczony na Instagramie, okazał się momentem przełomowym dla rozpoznawalności Auri. Zachwyceni internauci prosili w komentarzach o więcej trików, mających ułatwić zachowanie porządku w domu.

Czytaj także: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu?

Gwiazda internetu

Finlandka poszła za ciosem i zachęcona ogromnym wsparciem od osób śledzących ją na Instagramie, postanowiła uruchomić swój kanał na TikToku i platformie YouTube. W niedługim czasie jej profile zapełniały się coraz większą liczbą materiałów wideo, na których Auri podpowiada m.in., jak skutecznie wyczyścić piekarnik, usunąć kamień z płytek pod prysznicem czy wyprać tapicerkę samochodową.

Bałagan z historią w tle

Wraz z rosnącą popularnością, do Auri zaczęło zgłaszać się wiele osób z prośbą o pomoc w posprzątaniu domu. Jedną z nich była wdowa z dwójką dzieci. Kobieta z uwagi na stratę męża, słabą kondycję psychiczną i szereg obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci nie potrafiła poradzić sobie z zachowaniem porządku i czystości w swoim domu. Auri zaproponowała bezpłatną pomoc, a wideo z jej wizyty u wdowy natychmiast stało się w internecie wiralem.

Auri zauważyła, że w wielu przypadkach zaniedbane i brudne domy należą do osób zmagających się z życiowymi dramatami. Na swojej drodze spotykała ludzi chorych na depresję, samotne matki oraz osoby niedołężne i chore. To właśnie im Auri niesie nieodpłatną pomoc, tym samym dzieląc się z internautami niezwykłymi historiami, dbając przy tym o anonimowość swoich bohaterów.

Im brudniej, tym lepiej

Dla Auri nie ma domów niemożliwych do posprzątania. Im praca jest bardziej wymagająca, tym chętniej Finka się jej podejmuje. W swoim życiu widziała już setki ekstremalnie zabałaganionych mieszkań i domów. Jednak rekordzistą był pewien mężczyzna, który swoje mieszkanie sprzątał ostatni raz pięć lat temu. 

Gdy Auri zobaczyła, w jakim stanie jest lokum, od razu zakasała rękawy i w pocie czoła zaczęła przywracać mieszkanie do stanu użyteczności. Wzruszony mężczyzna przyznał, że przez te wszystkie lata życia w wielkim nieporządku zapomniał już, jak to jest przemieszczać się po mieszkaniu nie potykając się o rozrzucone na podłodze rzeczy.

Pomysł na biznes

Mimo ogromnej popularności Auri nie zamierza osiadać na laurach. Kobieta planuje uruchomić aplikację na telefony, której głównym zadaniem ma być przypominanie użytkownikom o regularnym sprzątaniu domu. Ponadto Finka chce wypuścić na rynek rękawice do sprzątania i fartuch, w których występuje w większości swoich filmów w internecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy